Okamžitá zľava 15 % na všetky produkty? Nie je problém!

Ako zmierniť alergiu pomocou prírodných prípravkov?

Nie je to tak dávno, čo nám do schránky pristála správa od našej zákazníčky. Ďakovala nám za výrobky a zmienila, že sa práve vrátila z testov z alergiológie s negatívnymi výsledkami, veď posúďte sami:

Práve som sa vrátila z testov z alergiológie a mala som všetky testy negatívne. Veľmi ma to potešilo, pretože naposledy som mala pozitívne testy na: prach, roztoče, mačka, 2 trávy a surový zemiak.
Už dlhšiu dobu užívam Aloe Vera plus ďalšie doplnky od spol. Forever a som presvedčená, že tento super výsledok je vďaka tomu.
Navyše sa mi stratila struma, ktorá bola viditeľná a je proste tiež preč.
Chcem týmto poďakovať, že existuje firma, ktorá má kvalitné, poctivé a najmä účinné výrobky.

Veľmi nás to potešilo a zároveň nás napadlo sa o téme „ako prírodnou cestou na alergie“ trochu viac rozpísať – pre prípad, že by niekto ďalší z našich čitateľov tiež trpel alergiou a rád by ju prírodnou cestou skrotil.

Čo je to alergia?

Najskôr sa samotnej alergii pozrieme na zúbok – čo to vôbec je a kde sa berie? Alergia je zjednodušene povedané prehnaná reakcia imunitného systému na látku zvanú alergén, ktorá je pre zdravých ľudí neškodná. Spustí sa nadmerná produkcia protilátok a alergia je na svete. Alergia má rôzne nepríjemné prejavy. Medzi tie najčastejšie patrí podráždenie kože, žihľavka, ekzém, nádcha, slzenie, svrbenie či začervenanie očí, podráždenie dýchacích ciest, astma, škrabanie v hrdle a v ústnej dutine, opuchy na rôznych častiach tela.

Ako u každého problému, je dôležité nájsť príčinu, čiže čo sa nám tým telo snaží povedať. U alergie to ale nie je úplne ľahké. Z mojich skúseností s klientmi býva najčastejšie (hoci to znie úplne divne) pôvod v tráviacom trakte a psychike daného jedinca. Často je príčinou prehnaná hygiena u malých detí alebo používanie neprírodnej kozmetiky. Ale môže sa jednať aj o dedičný sklon, nadmerné vystavovanie alergénu, alebo naopak minimálny kontakt s ním (telo nie je na látku zvyknuté, a preto na ňu prehnane reaguje). A samozrejme nemôžeme zabúdať aj životné prostredie, v ktorom žijeme.

Alergia je navyše zákerná v tom, že veľa ľudí ju už neberie ako chorobu, ale ako stav: „mám alergiu, s tým sa nedá nič robiť, liek na to rovnako nie je“. Ono sa s tým ale niečo robiť dá, len to chce spolupatričnosť viac vecí a hlavne trpezlivosť. Napriek tomu naše rady neberte ako modlu a zázračný liek na alergiu. Jedná sa len o naše odporúčania a skúsenosti našich zákazníkov, ako zlepšiť život ľudí s alergiou.

Prírodné doplnky stravy na alergiu

Aloe Vera

Aloe Vera je naša láska. Pôsobí priaznivo na tráviaci systém a čreva, kde sídli naša imunita. Pomáha tak vyplavovať toxíny a nežiaduce látky z tela, čistí, harmonizuje a pôsobí ako antihistaminikum. Obsahuje tiež viac ako 200 účinných zložiek, ktoré prospievajú imunitnému systému a celkovému zdraviu. Odporúčame ho užívať vnútorne i zvonka. Na vnútorné použitie sa hodia Aloe Vera nápoje a na vonkajšie celá rada hygienykozmetiky z čistého Forever Aloe Vera (pomáha pokožku regenerovať a má upokojujúci účinok).

Probiotiká

Probiotiká pomáhajú udržať črevnú mikroflóru v rovnováhe. Rovnako ako Aloe Vera tak podporujú náš imunitný systém a obranyschopnosť. Pri výbere probiotík si však dajte záležať. Na trhu sa pohybuje veľké množstvo výrobkov, ktoré sa líšia nielen cenou, ale aj zložením a mnohokrát obsahujú len minimum probiotických kultúr a ešte v nesprávnom pomere. Alebo naopak – obsahujú maximum kultúr (a už naše babičky vraveli: „Všetkého veľa škodí – aj toho dobrého“). V probiotikách Forever Active Pro-B, ktoré u nás doma používame, sú ukryté 3 druhy lactobacillus a 3 druhy bifidobacterium s prebiotickou vlákninou. Vďaka tomuto vyváženému pomeru probiotík s prebiotickou vlákninou vytvárajú v tráviacom trakte ideálne prostredie.

Vitamíny a minerály

Najideálnejšie je získavať živiny z tej najprirodzenejšej podoby – zo stravy. Bohužiaľ nie vždy a všetkým sa to darí. V týchto prípadoch nastupujú na scénu doplnky stravy, najčastejšie v podobe tabletiek alebo kapsúl. Opäť odporúčame vyberať také, ktoré obsahujú čo najmenej výplnkových a zbytočných látok. Nie je predsa nutné do seba za každú cenu sypať aj látky, ktoré nám nič nedávajú. Z radov prírodných doplnkov stravy sa nám osvedčili doplnky: Forever Daily / Forever Kids s pestrým obsahom vitamínov a minerálov, prípadne Forever Absorbent-C s vitamínom C, A-Beta-CarE so silnými protizápalovými a regeneračnými účinkami na kožu (najmä pri problémoch so suchou pokožkou).

Ďalšie skvelé čítanie

Menopauza a prírodné prípravky: Ako ukočírovať hormonálne výkyvy?

Menopauza a prírodné prípravky: Ako ukočírovať hormonálne výkyvy?

Nie je to tak dávno, čo som sledovala prednášky o menopauze od môjho známeho gynekológa a hovorila si „mňa sa to predsa netýka“. Vek ale nezastavíme a jedného krásneho dňa dorazila menopauza aj ku mne. Navyše mi k tomu doktor odporučil aj kyretáž (čistenie maternice). Ja som, ale na žiadny zákrok ísť nechcela a povedala som si, že to musí ísť aj inak.

10 účinných tipov proti vírusom

10 účinných tipov proti vírusom

Vyčíňa okolo vás nejaké vírusové ochorenie (napríklad chrípka) a premýšľate, ako sa čo najlepšie ochrániť? Spísali sme pre vás 10 účinných tipov, ktoré vám pomôžu udržať si svoje zdravie a vďaka ktorým sa vám vírusy vyhnú oblúkom.

Poradenstvo zdarma

Ak potrebujete poradiť s nejakým problémom či chorobou, rady vám pomôžeme. Spoločne určite nájdeme to najlepšie, čo si vaše telo i duša zaslúži.

Zostavenie prírodného balíčka na mieru

Každému, kto chce byť zdravý a plný životnej energie, zostavíme balík prírodných doplnkov a drogérie na mieru. Stačí nám len napísať.

Získajte viac informácií

Získajte viac informácií

 

Získajte 1× týždenne newsletter nabitý informáciami a novinkami z oblasti zdravého životného štýlu.

Ďakujeme za prihlásenie! Skontrolujte prosím, svoju e-mailovú schránku a potvrďte prihlásenie cez zaslaný odkaz.

Pin It on Pinterest

Share This