Okamžitá zľava 15 % na všetky produkty? Nie je problém!

Aloe Vera proti akné: Ako sa mi podarilo zamávať s pupienkami

Krásna a zdravá pleť bez akné, čiernych bodiek a vrások je snom každej ženy. Ale keď máte šťastie ako ja a je vaša pleť citlivá aj na zmenu vody, máte problém. A keď ste navyše jednou z tých, čo si pupienky a čierne bodky rada vytláča (áno, som jednou z nich), máte dvojnásobný problém.

Vyskúšala som veľa odličovacích vôd, krémov, masiek, rôzne značky, drogérkovou kozmetiku i lekáreň. Pomaly som tancovala okolo ohňa pri mesačnom svite, ale akné to bolo skoro jedno. A keď to pomohlo, skoro som omdlela pri pohľade na zloženie a cenu. A potom som objavila kozmetiku s Aloe Vera.

Moja každodenná rutina: Odlíčenie a šetrné mydlo

Prírodné mydlo Aloe Hand Soap - For a Healthy Life

Prírodné mydlo

Po všetkých tých experimentoch som zistila, že kvalitné odlíčenie je základ každodennej starostlivosti. Zvolila som mydlo z Aloe Vera značky Forever. A to vďaka jeho konzistencii a zloženiu. Je to jemné tekuté zvlhčujúce mydlo s vysokým obsahom Aloe Vera, vyváženým pH, bez parabénov a je biologicky odbúrateľné. A hoci je primárne určené len na ruky, umývam si s ním veselo celé telo a nemôžem si ho vynachváliť.

Ďakujem, babička!

Na myšlienku používať mydlo ako odličovač ma naviedla moja babička. Tá nikdy žiadne špeciálne prípravky nepoužívala, tak som si povedala, že to tiež vyskúšam a naozaj! Žiadne vatové tampóny, odličovač ani pleťová voda. Len dvakrát umyjem tvár mydlom s mydlo Aloe Vera a po make-upe žiadne znaky. Večerná starostlivosť o pleť mi zaberie tiež oveľa menej času. Predtým som len čisteniu pleti venovala 20 minút. Dneska stihnem všetko, vrátane sprchovania, za polovicu času! Každý deň tak ušetrím necelú pol hodinu.

A čo oči? Aj oči!

Ak milé dámy premýšľate nad tým, či si s mydlom z Aloe Vera odličujem aj oči, tak áno. Mydlo mi nevysušuje tvár ani nedráždi oči a pleť je po ňom svieža, čistá a hebká. Preto som ho premenovala na Odličovač pre chytré (a lenivé) gazdinky laughing. Urobíte šup sem, šup tam a je to.

Mazať, mazať a mazať

Aloe Vera proti akné - For a Healthy Life

Vľavo som po víkende mimo „moju vodu“. Vpravo upokojená pleť po pár dňoch, vďaka krémom od Forever.

Po vysušení tváre aplikujem každé ráno pleťový krém s Aloe Vera Aloe Lotion (u nás mu hovoríme modrý krém). Je ako stvorený pre citlivú pleť. Obsahuje tiež jojobový olej, vitamín E, kolagén a elastín, ktoré sú známe tým, že pomáhajú udržiavať pokožku hladkú a pružnú. Používam ho aj ako podkladový krém pod make-up a nemôžem si ho vynachváliť!

Večer po sprche mám ako krém na akné odskúšaný Aloe Propolis Creme. Vďaka propolisu, ktorý má protizápalové a prírodné antibiotické účinky, je ako stvorený pre boj s červenými pupienkami.

Raz do týždňa…

Prírodný peeling Aloe Scrub - For a Healthy Life

Peeling Aloe Scrub

…si urobím peeling Aloe Scrub z čistého aloe a mikroguľôčok z jojobového oleja pre odstránenie odumretých buniek a masáž pokožky. Pleť je znateľne hladšia. Skvelú službičku poskytne aj pred alebo po depilácii. Od tej doby čo ho používam, mám nohy hladké s minimom zarastených chĺpkov. Peeling môžete na tvár používať samozrejme častejšie, ale ja mám hlavu deravú.

Sto ľudí, sto rôznych pleťou

Nezabudnite, že každá pleť je iná. Mojej sestre napríklad nevyhovuje krém Aloe Lotion, ktorý si ja nemôžem vynachváliť. Aj to sa občas stane. Namiesto neho preto používa hydratačný krém Aloe Moisturizing Lotion. Tiež obsahuje Aloe Vera, kolagén a elastín, navyše je možné ho používať ako denný a nočný krém nielen na tvár, ale aj na ruky a telo. Kamarátke sa dokonca osvedčil v tehotenstve ako prevencia proti striám.

Odporúčam preto vyskúšať, ktorá prírodná kozmetika bude vyhovovať práve vám. Nie nadarmo majú všetky produkty Forever Living záruku spokojnosti. Keď vám produkt nesadne, jednoducho máte plné právo ho vrátiť. A ak máte nejaké otázky k problematickej pleti a jej zotaveniu pomocou Aloe Vera, nebojte sa ma kontaktovať. Rada vám pomôžem.

Ďalšie skvelé čítanie

Tipy na 6 darov prírody: Aj bez chémie v lekárničke sa dá prežiť

Tipy na 6 darov prírody: Aj bez chémie v lekárničke sa dá prežiť

Pár rokov späť aj naša rodina patrila k tej klasickej, konzumnej domácnosti. Doma sme mali plnú krabičku najrôznejšie liekov a prípravkov z lekární. Keď niekto ochorel, prichádzalo dlhé hľadanie a prečítania letáčikov, či je to ten správny liek na tú správnu chorobu. Paradoxne sme koľkokrát zistili, že je nám tá zásoba k ničomu a museli sme ísť k doktorovi či do lekárne. Zase a znovu. Dnes máme lekárničku plnú prírodných doplnkov.

Poradenstvo zdarma

Ak potrebujete poradiť s nejakým problémom či chorobou, rady vám pomôžeme. Spoločne určite nájdeme to najlepšie, čo si vaše telo i duša zaslúži.

Zostavenie prírodného balíčka na mieru

Každému, kto chce byť zdravý a plný životnej energie, zostavíme balík prírodných doplnkov a drogérie na mieru. Stačí nám len napísať.

Získajte viac informácií

Získajte viac informácií

 

Získajte 1× týždenne newsletter nabitý informáciami a novinkami z oblasti zdravého životného štýlu.

Ďakujeme za prihlásenie! Skontrolujte prosím, svoju e-mailovú schránku a potvrďte prihlásenie cez zaslaný odkaz.

Pin It on Pinterest

Share This