Okamžitá zľava 15 % na všetky produkty? Nie je problém!

Ekologický čistiaci a prací prostriedok, s ktorým môžete zalievať aj kvety

V dnešnom článku sa pozrieme na zúbok ďalšiemu skvostu, ktorý sa ukrýva u nás doma. Okrem prírodnej lekárničky nám už doma nesmie chýbať ani univerzálny prací a čistiaci prostriedok Forever.

Prírodný čistiaci prostriedok s Aloe Vera

Tento pomocník nám zredukoval všetky špeciálne čističe, ktoré sme predtým používali. Čistič podláh, okien, jar na riad, leštič zrkadiel, prací prášok, autošampon… Všetky leteli neskôr do koša (teda až po ich spotrebovaní).

Prečo sme sa tak rozhodli? Prečítali sme si zloženie jednotlivých prostriedkov a zistili, že väčšina z nich nie je biologicky rozložiteľná alebo dokonec škodí prírode. A to sme nechceli. Preto sme zvolili prírodný, biologicky odbúrateľný čistič MPD (tak sa volá :-). Naviac je netestovaný na zvieratách.

Dokážete si predstaviť zaliať s Jarou kvety?

Zo začiatku sme používali MPD tradične na čistenie povrchov, umývanie riadu a pranie. Neskôr sme si však všimli niečoho zvláštneho. Na záhrade sa v jednom mieste kvetinám a tráve až príliš darilo. Rastliny rástli oveľa rýchlejšie, boli zelenšie a celkovo vyzerali viac fit. Keď sme pátrali, čím to je, zistili sme, že mamka na to miesto vylieva použitú vodu! Normálne by tráva a rastliny zoschli pod návalom tej chémie, ale tým, že sa jedná o prírodný produkt, tak sa naopak mali k svetu. Doteraz tomu nemôžeme uveriť. wink

V čom nám prírodný čistič pomohol

Zbavili sme sa ekzému

Po výmene komerčných prostriedkov za MPD sa mamine prestali vytvárať ekzémy na rukách. Zároveň nemala ruky tak vysušené a po nejakej dobe si aj všimla, že sa jej prestali štiepiť nechty (s čím mala predtým celkom problémy).

Vyprali sme škvrny od krvi a oleja

Ako odstrániť olejové škvrny │ For a Healthy Life

Škvrna od oleja a MPD

Určite to poznáte tiež  nechcené škvrny od krvi, vína, čučoriedok či oleja. Vždy sme s nimi celkom bojovali, než sa nám ich podarilo úspešne odstrániť. A hoci to bude znieť asi už príliš úžasne, MPD si poradí aj s nimi. Je to prvý prostriedok, ktorý všetko vyperie a bez problémov.

Rodičia veľmi radi jazdia na bicykloch a občas ich aj prevážajú v aute. A ako tomu už býva, zamazali deku olejom z reťaze. Zo začiatku sme deku hneď odpísali, že bude na vyhodenie. Povedali sme si však, že za skúšku nič nedáme a skúsime to pomocou prírodného čistiaceho prostriedku vyprať. Na škvrny od oleja sme natreli MPD, nechali vstrebať, a potom šup deku do práčky. A k nášmu prekvapeniu to naozaj fungovalo! Deka bola krásne voňavá a hlavne čistá!

Úspešne sme odstránili žuvačku z trička a saka

Žuvačka na saku │ For a Healthy Life

A žuvačka šla krásne dole

Asi pred dvoma rokmi prišla sestra zo zábavy s nalepenou žuvačkou na úpletovom bolerku a z vnútornej strany saka. Doteraz nechápem, ako sa jej tam dostala laughing. Najskôr sme to skúšali nožíkom zoškrabať z látky. Ale veľmi sme tomu nepomohli, skôr naopak. Potom nás napadlo dať bolerko do mrazničky ako radil internet. Bohužiaľ to vôbec nepomohlo, so škvrnou to ani nehlo. V úplnom zúfalstve sme si povedali, že ju skúsime rozpustiť. Natreli sme prstami MPD na žuvačku a nechali asi 2 hodiny pôsobiť. Látku sme znovu trochu navlhčili a voilá! Nožíkom išla žuvačka krásne dole.

Po všetkých tých skúsenostiach môžem s kľudom v duši povedať, že MPD je naozaj univerzálny čistiaci a prací prostriedok, ktorý sa bude hodiť v každej domácnosti, kde sa vedú nekonečné vojny so škvrnami.

Ďalšie skvelé čítanie

Tipy na 6 darov prírody: Aj bez chémie v lekárničke sa dá prežiť

Tipy na 6 darov prírody: Aj bez chémie v lekárničke sa dá prežiť

Pár rokov späť aj naša rodina patrila k tej klasickej, konzumnej domácnosti. Doma sme mali plnú krabičku najrôznejšie liekov a prípravkov z lekární. Keď niekto ochorel, prichádzalo dlhé hľadanie a prečítania letáčikov, či je to ten správny liek na tú správnu chorobu. Paradoxne sme koľkokrát zistili, že je nám tá zásoba k ničomu a museli sme ísť k doktorovi či do lekárne. Zase a znovu. Dnes máme lekárničku plnú prírodných doplnkov.

Aloe Vera proti akné: Ako sa mi podarilo zamávať s pupienkami

Aloe Vera proti akné: Ako sa mi podarilo zamávať s pupienkami

Krásna a zdravá pleť bez akné, čiernych bodiek a vrások je snom každej ženy. Ale keď máte šťastie ako ja a je vaša pleť citlivá aj na zmenu vody, máte problém. A keď ste navyše jednou z tých, čo si pupienky a čierne bodky rada vytláča (áno, som jednou z nich), máte dvojnásobný problém. Niekoľko rokov ma trápilo nepekné akné. Skúšala som všeličo a skoro žiadna zmena. A potom som narazila na prírodnú kozmetiku s Aloe Vera a môj svet sa zmenil.

Poradenstvo zdarma

Ak potrebujete poradiť s nejakým problémom či chorobou, rady vám pomôžeme. Spoločne určite nájdeme to najlepšie, čo si vaše telo i duša zaslúži.

Zostavenie prírodného balíčka na mieru

Každému, kto chce byť zdravý a plný životnej energie, zostavíme balík prírodných doplnkov a drogérie na mieru. Stačí nám len napísať.

Získajte viac informácií

Získajte viac informácií

 

Získajte 1× týždenne newsletter nabitý informáciami a novinkami z oblasti zdravého životného štýlu.

Ďakujeme za prihlásenie! Skontrolujte prosím, svoju e-mailovú schránku a potvrďte prihlásenie cez zaslaný odkaz.

Pin It on Pinterest

Share This