Zľava 5+ 10 % na všetky produkty? Nie je problém!

Ekologický čistiaci a prací prostriedok, s ktorým môžete zalievať aj kvety

V dnešnom článku sa pozrieme na zúbok ďalšiemu skvostu, ktorý sa ukrýva u nás doma. Okrem prírodnej lekárničky nám už doma nesmie chýbať ani univerzálny prací a čistiaci prostriedok Forever.

Prírodný čistiaci prostriedok s Aloe Vera

Tento pomocník nám zredukoval všetky špeciálne čističe, ktoré sme predtým používali. Čistič podláh, okien, jar na riad, leštič zrkadiel, prací prášok, autošampon… Všetky leteli neskôr do koša (teda až po ich spotrebovaní).

Prečo sme sa tak rozhodli? Prečítali sme si zloženie jednotlivých prostriedkov a zistili, že väčšina z nich nie je biologicky rozložiteľná alebo dokonec škodí prírode. A to sme nechceli. Preto sme zvolili prírodný, biologicky odbúrateľný čistič MPD (tak sa volá :-). Naviac je netestovaný na zvieratách.

Dokážete si predstaviť zaliať s Jarou kvety?

Zo začiatku sme používali MPD tradične na čistenie povrchov, umývanie riadu a pranie. Neskôr sme si však všimli niečoho zvláštneho. Na záhrade sa v jednom mieste kvetinám a tráve až príliš darilo. Rastliny rástli oveľa rýchlejšie, boli zelenšie a celkovo vyzerali viac fit. Keď sme pátrali, čím to je, zistili sme, že mamka na to miesto vylieva použitú vodu! Normálne by tráva a rastliny zoschli pod návalom tej chémie, ale tým, že sa jedná o prírodný produkt, tak sa naopak mali k svetu. Doteraz tomu nemôžeme uveriť. wink

V čom nám prírodný čistič pomohol

Zbavili sme sa ekzému

Po výmene komerčných prostriedkov za MPD sa mamine prestali vytvárať ekzémy na rukách. Zároveň nemala ruky tak vysušené a po nejakej dobe si aj všimla, že sa jej prestali štiepiť nechty (s čím mala predtým celkom problémy).

Vyprali sme škvrny od krvi a oleja

Ako odstrániť olejové škvrny │ For a Healthy Life

Škvrna od oleja a MPD

Určite to poznáte tiež  nechcené škvrny od krvi, vína, čučoriedok či oleja. Vždy sme s nimi celkom bojovali, než sa nám ich podarilo úspešne odstrániť. A hoci to bude znieť asi už príliš úžasne, MPD si poradí aj s nimi. Je to prvý prostriedok, ktorý všetko vyperie a bez problémov.

Rodičia veľmi radi jazdia na bicykloch a občas ich aj prevážajú v aute. A ako tomu už býva, zamazali deku olejom z reťaze. Zo začiatku sme deku hneď odpísali, že bude na vyhodenie. Povedali sme si však, že za skúšku nič nedáme a skúsime to pomocou prírodného čistiaceho prostriedku vyprať. Na škvrny od oleja sme natreli MPD, nechali vstrebať, a potom šup deku do práčky. A k nášmu prekvapeniu to naozaj fungovalo! Deka bola krásne voňavá a hlavne čistá!

Úspešne sme odstránili žuvačku z trička a saka

Žuvačka na saku │ For a Healthy Life

A žuvačka šla krásne dole

Asi pred dvoma rokmi prišla sestra zo zábavy s nalepenou žuvačkou na úpletovom bolerku a z vnútornej strany saka. Doteraz nechápem, ako sa jej tam dostala laughing. Najskôr sme to skúšali nožíkom zoškrabať z látky. Ale veľmi sme tomu nepomohli, skôr naopak. Potom nás napadlo dať bolerko do mrazničky ako radil internet. Bohužiaľ to vôbec nepomohlo, so škvrnou to ani nehlo. V úplnom zúfalstve sme si povedali, že ju skúsime rozpustiť. Natreli sme prstami MPD na žuvačku a nechali asi 2 hodiny pôsobiť. Látku sme znovu trochu navlhčili a voilá! Nožíkom išla žuvačka krásne dole.

Po všetkých tých skúsenostiach môžem s kľudom v duši povedať, že MPD je naozaj univerzálny čistiaci a prací prostriedok, ktorý sa bude hodiť v každej domácnosti, kde sa vedú nekonečné vojny so škvrnami.

Blanka Maixnerová │ For a Healthy Life

Trápi vás nejaký zdravotný problém, s ktorým potrebujete pomôcť?

Spýtajte sa na všetko, čo vás zaujíma.

Ďalšie skvelé čítanie

Prvá pomoc pri popáleninách s Aloe Vera

Prvá pomoc pri popáleninách s Aloe Vera

Popáleniny kože bývajú veľmi zákerné a mnohokrát aj nepredvídateľné. Obzvlášť, ak manipulujete s parou a horúcim povrchom. Stačí chvíľka nepozornosti a úraz je na svete. A prečo sú popáleniny zákerné? Zo začiatku ich totiž vôbec nemusíte spoznať. Narušenie kože a bolesť sa často dostavujú až po niekoľkých minútach. Pri obarení a popálení sa nám najviac osvedčilo Aloe Vera, a to vo forme spreja. Nemusíte na už tak citlivé miesto siahať, stačí postriekať a nechať vsiaknuť.

Prvá pomoc pri popáleninách s Aloe Vera

Rýchla prírodná pomoc pri poranení kože u detí

Ak patríte medzi hrdých rodičov, určite ste zažili chvíle rozbitých kolien, odratých lakťov a v horších prípadoch i rozbitých hláv. S jedným takým prípadom sa potýkala aj naša zákazníčka pri svojej dovolenke. Vnuk jej švagrinej si počas rodinného pobytu v Chorvátsku rozbil hlavu. Čo v takej situácii robiť? V neznámom prostredí, v cudzej krajine? Prečítajte si jej príbeh aj s tipmi, ako také poranenie ošetriť.

Poradenstvo zdarma

Ak potrebujete poradiť s nejakým problémom či chorobou, rady vám pomôžeme. Spoločne určite nájdeme to najlepšie, čo si vaše telo i duša zaslúži.

Zostavenie prírodného balíčka na mieru

Každému, kto chce byť zdravý a plný životnej energie, zostavíme balík prírodných doplnkov a drogérie na mieru. Stačí nám len napísať.

Zistite, ako ste na tom po zdravotnej stránke

Využite naše zariadenie na zmeranie Vášho aktuálneho zdravotného stavu.

Pin It on Pinterest

Share This