Zľava 5+ 10 % na všetky produkty? Nie je problém!

Prvá pomoc pri popáleninách s Aloe Vera

Popáleniny kože bývajú veľmi zákerné a mnohokrát aj nepredvídateľné. Obzvlášť, ak manipulujete s parou a horúcim povrchom. Stačí chvíľka nepozornosti a úraz je na svete. A prečo sú popáleniny zákerné? Zo začiatku ich totiž vôbec nemusíte spoznať. Narušenie kože a bolesť sa často dostávajú až po niekoľkých minútach.

Zistite si rozsah popálenia

Popáleniny sa delia do niekoľkých kategórií podľa ich závažnosti – prvý, druhý, tretí a štvrtý stupeň. Pri bežnej manipulácii s horúcimi predmetmi a vodou sa stretávame najčastejšie s popáleninami prvého a druhého stupňa v malom rozsahu. Spadá sem väčšina úrazov pri varení, pečení, žehlení bielizne či kulmovaní vlasov. Koža je citlivá, bolestivá a začervenaná. U popálenín druhého stupňa sa objavujú navyše ešte pľuzgiere. Zahojenie môže trvať pár dní až niekoľko týždňov. Preto nemávnite nad popáleninou rukou a pravidelne sa o ňu starajte. Zrýchlite regeneráciu buniek a znížite pravdepodobnosť vzniku jazvy.

Pozn.: Pri popálení veľkej plochy tela či pri vyšších stupňoch popálenín odporúčame vyhľadať lekársku pomoc.

Rýchla domáca pomoc pri obarení a popálení

Pri obarení a popálení sa nám najviac osvedčilo Aloe Vera, a to vo forme spreja. Samotné Aloe má príjemné upokojujúce regeneračné účinky. Pre starostlivosť o akokoľvek poškodenú pokožku je preto absolútne ideálne. Nie nadarmo sa pridáva do telovej a pleťovej kozmetiky. Navyše vo forme spreja je aplikácia veľmi šetrná, rýchla a bezbolestná. Nemusíte na už tak citlivé miesto siahať, stačí postriekať a nechať vsiaknuť.

Skúsenosť našej zákazníčky Mirky

Na Vianoce sa moja neter obarila horúcou vodou pri varení, keď cedila cestoviny. Voda mala teplotu asi 95-98°C a zasiahla jej obe ruky. Hneď na to vyliali celú fľašu so sprejom Aloe First do misky a ponorili do nej jej ruky. Po 15 minútach ruky vytiahli a nechali Aloe First vstrebať. Potom na kožu neustále striekali sprej s Aloe a nechávali ho prirodzene uschnúť. Asi po hodine a pol intenzívneho ošetrovania začala ustupovať bolesť a ruky mali opäť normálne farbu. Na noc si ich dcéra natrela ruky ešte gélom Aloe Vera Gelly. A výsledok? Ráno boli ruky v poriadku! Aj napriek tomu si neter na kožu aplikovala priebežne Aloe First a na noc natierala ešte Aloe Vera Gelly.

Aloe First – Sprej s Aloe Vera, včelím propolisom, vitamínom E a bylinkami dezinfikuje, upokojuje a napomáha regenerácii kožných buniek. Jeho pH je neutrálne a skladá sa z veľkej časti z prírodných zložiek, ktoré majú na ľudskú pokožku blahodarné účinky.

Aloe Vera Gelly – Gél obsahuje čisté stabilizované Aloe Vera, vodu, glycerín a vitamín E. Zmierňuje podráždenie, podporuje hojenie rán a pomáha pokožke udržiavať jej prirodzenú vlhkosť a pružnosť.

 

PRIHLÁSTE SA NA WEBINÁR

Využitie prírodných produktov v gynekologickej praxi

13. 5. 2021 o 18:00

Veľa klientok sa nás pýta na naše skúsenosti s možnosťou otehotnenia. Keďže máme aj veľa klientok v menopauzálnom veku, rozhodli sme sa tieto témy zakomponovať do nášho Forever vysielania. Odborné poradenstvo nám prisľúbil gynekológ MUDr. Trizma, ktorý má skúsenosti s Forever výrobkami v praxi už 20 rokov.

V priebehu vysielania budeme odpovedať aj na vaše otázky.


  Ďalšie skvelé čítanie

  Rýchla prírodná pomoc pri poranení kože u detí

  Rýchla prírodná pomoc pri poranení kože u detí

  Ak patríte medzi hrdých rodičov, určite ste zažili chvíle rozbitých kolien, odratých lakťov a v horších prípadoch i rozbitých hláv. S jedným takým prípadom sa potýkala aj naša zákazníčka pri svojej dovolenke. Vnuk jej švagrinej si počas rodinného pobytu v Chorvátsku rozbil hlavu. Čo v takej situácii robiť? V neznámom prostredí, v cudzej krajine? Prečítajte si jej príbeh aj s tipmi, ako také poranenie ošetriť.

  Poradenstvo zdarma

  Ak potrebujete poradiť s nejakým problémom či chorobou, rady vám pomôžeme. Spoločne určite nájdeme to najlepšie, čo si vaše telo i duša zaslúži.

  Zostavenie prírodného balíčka na mieru

  Každému, kto chce byť zdravý a plný životnej energie, zostavíme balík prírodných doplnkov a drogérie na mieru. Stačí nám len napísať.

  Pin It on Pinterest

  Share This