Okamžitá zľava 15 % na všetky produkty? Nie je problém!

Prírodná kozmetika a drogéria: Naše skúsenosti, rady a tipy

Doma sme sa pred pätnástimi rokmi rozhodli žiť zdravým životným štýlom. Vyhádzali sme postupne všetku chémiu a hľadali prírodné alternatívy šetrné ako k pokožke, tak i k prírode. Ak teda chcete tiež prejsť na prírodnú kozmetiku, rada sa s vami podelím o svoje skúsenosti.

Je prírodná kozmetika drahá?

Keď viete, po ktorej siahnuť, tak nie smile. Kamarátky mi hovorili, že prírodná kozmetika je drahá sranda a nie každý si to môže dovoliť. Napriek tomu som to riskla a vyskúšala. K môjmu (i ich) prekvapeniu sa žiadny finančný bankrot nekonal. Prírodná drogéria ma vyjde skoro na rovnaké peniaze ako tá „drogérková“ – suma sumárum na cca 60 €. A to nie je vôbec zlé, že? Stačilo len vedieť, kam siahnuť a vybrať tú správnu firmu. U mňa to vyhrala firma Forever Living Products. Bola to láska na prvý vyskúšanie.

Prírodný dezodorant bez hliníka

Deodorant bez hliníka a parabenov - For a Healthy Life

Vľavo bez fľaku používaný dezodorant od Forever (cca po 5 rokoch používania), vpravo klasický sprejový z drogérie so znateľným žltým fľakom (cca po 1 roku používania)

Vľavo bez fľaku používaný dezodorant od Forever (cca po 5 rokoch používania), vpravo klasický sprejový z drogérie so znateľným žltým fľakom (cca po 1 roku používania)

Keď som sa zoznámila s produktmi Forever Living Products, začala som používať ako prvý Aloe Ever-Shield Deodorant. Na hľadanie toho pravého prírodného dezodorantu som si dala naozaj záležať. Predsa len v podpazuší sa nachádza lymfa a nechcela som, aby sa mi do tela dostávali škodlivé látky. Prírodný dezodorant od Forever spĺňa všetky moje požiadavky – neobsahuje hliníkové soli ani škodlivé parabény a ešte k tomu krásne sviežo vonia. Bola som s ním nadmieru spokojná a odvtedy nepoužívam žiadny iný. Dokonca mi jedno balenie vydrží až pol roka! To sa mi s iným nikdy nestalo.

Veľké plus vidím aj v jeho šetrnosti voči oblečeniu. Určite to poznáte – biele fľaky na tmavom oblečení, žlté na bielom. Dcéra mala pri používaní sprejových dezodorantov rovnaký problém. Všetky blúzky, tričká i šaty mala v podpazuší zažltnuté. Od tej doby, čo používa Aloe Ever-Shield Deodorant bez hliníka a parabénov je všetko oblečenie ako nové.

Balzam na pery s Aloe Vera

Balzam na pery s Aloe Vera - For a Healthy Life

Aloe Lips

Aloe Lips balzam na pery je malý zázrak na veľa, veľa, naozaj veľa použití. Vďaka jeho prírodnému zloženiu ho môžete použiť aj na odreniny, zádery, kútiky, štípance a opary (odporúčame v kombinácii s Aloe First). Kamarátka ho vyskúšala dať vnučke na ekzém a prekvapivo pomohol. Dokonca je vhodný aj pre dojčiace mamičky na bradavky.

Zubná pasta, ktorá naozaj pomáha

Zubná pasta s Aloe Vera - For a Healthy Life

Zubná pasta

Čuduj sa svete, ale prírodné zubná pasta Forever Bright Toothgel nám vydrží doma viac ako mesiac (pre päť ľudí!). Je trochu mentolová, napriek tomu jemná a hlavne naozaj funguje. Po pravidelnom používaní sa mi rozpustil zubný kameň a ďalší sa už nevytvára. Manželovi zastavila krvácanie ďasien a je vhodná aj na paradentózu a afty. Od tej doby, čo používam zubnú pastu s Aloe Vera, chodím k zubárovi len na kontroly.

Aloe Vera mydlo nielen na intímnu hygienu

Môj gynekológ mi odporučil používať špeciálne mydlo na intímnu hygienu z lekárne. Vyskúšala som, ale žiadna sláva. Povedala som si, že vyskúšam Forever Aloe Hand Soap a spokojnosť nadovšetko. Žiadne ženské výtoky, vysušená pokožka. Nenechajte sa zmiasť názvom. Mydlo je určené na ruky, ale bez problému ho môžete aplikovať na celé telo. S dcérou ho používame aj na odličovanie a syn na umývanie vlasov. V sprche tak sfúknite všetko pri jednom, krásne ušetrený čas smile. Moji známi používajú toto prírodné Aloe Vera mydlo na ekzém, suchú pokožku aj pre bábätká.

Dopustiť tiež nedám na klasické tuhé mydlá. V kúpeľni preto máme aj tuhé avokádové mydlo s jemnou limetkovou vôňou Avocado-Face & Body Soap. Má antioxidačné a hojivé účinky, nevysušuje pokožku a stimuluje tvorbu kolagénu.

Prírodný šampón a kondicionér na vlasy bez sulfátov a parabénov

Syn a manžel si umývajú vlasy tekutým mydlom Forever Aloe Hand Soap, ale čo si budeme hovoriť dámy, v tomto sme oproti mužom trochu náročnejšie smile. S dcérou už nejakú dobu šampónkondicionér Aloe-Jojoba. A výsledok? Vlasy máme zdravé, krásne a bez lupín. Dokonca sa ani toľko nemastia, takže ich nemusíme tak často umývať. A ak si pozriete zloženie, zistíte, že kondicionér a prírodný šampón na vlasy Aloe-Jojoba neobsahujú sulfáty ani parabény.

Keby sa každý z nás zamyslel a prispel k ochrane prírody, hneď by bol ten svet krajší. A pritom stačí tak máličko – vymeniť hygienické prostriedky v domácnosti za prírodnú kozmetiku. Aj malý krôčik sa počíta. smile

Ďalšie skvelé čítanie

Tipy na 6 darov prírody: Aj bez chémie v lekárničke sa dá prežiť

Tipy na 6 darov prírody: Aj bez chémie v lekárničke sa dá prežiť

Pár rokov späť aj naša rodina patrila k tej klasickej, konzumnej domácnosti. Doma sme mali plnú krabičku najrôznejšie liekov a prípravkov z lekární. Keď niekto ochorel, prichádzalo dlhé hľadanie a prečítania letáčikov, či je to ten správny liek na tú správnu chorobu. Paradoxne sme koľkokrát zistili, že je nám tá zásoba k ničomu a museli sme ísť k doktorovi či do lekárne. Zase a znovu. Dnes máme lekárničku plnú prírodných doplnkov.

Aloe Vera proti akné: Ako sa mi podarilo zamávať s pupienkami

Aloe Vera proti akné: Ako sa mi podarilo zamávať s pupienkami

Krásna a zdravá pleť bez akné, čiernych bodiek a vrások je snom každej ženy. Ale keď máte šťastie ako ja a je vaša pleť citlivá aj na zmenu vody, máte problém. A keď ste navyše jednou z tých, čo si pupienky a čierne bodky rada vytláča (áno, som jednou z nich), máte dvojnásobný problém. Niekoľko rokov ma trápilo nepekné akné. Skúšala som všeličo a skoro žiadna zmena. A potom som narazila na prírodnú kozmetiku s Aloe Vera a môj svet sa zmenil.

Poradenstvo zdarma

Ak potrebujete poradiť s nejakým problémom či chorobou, rady vám pomôžeme. Spoločne určite nájdeme to najlepšie, čo si vaše telo i duša zaslúži.

Zostavenie prírodného balíčka na mieru

Každému, kto chce byť zdravý a plný životnej energie, zostavíme balík prírodných doplnkov a drogérie na mieru. Stačí nám len napísať.

Získajte viac informácií

Získajte viac informácií

 

Získajte 1× týždenne newsletter nabitý informáciami a novinkami z oblasti zdravého životného štýlu.

Ďakujeme za prihlásenie! Skontrolujte prosím, svoju e-mailovú schránku a potvrďte prihlásenie cez zaslaný odkaz.

Pin It on Pinterest

Share This