Zľava 5+ 10 % na všetky produkty? Nie je problém!

Tipy na 6 darov prírody: Aj bez chémie v lekárničke sa dá prežiť

Pár rokov späť aj naša rodina patrila k tej klasickej, konzumnej domácnosti. Doma sme mali plnú lekárničku najrôznejších liekov a prípravkov z lekární. Keď niekto ochorel, prichádzalo dlhé hľadanie a prečítania letáčikov, či je to ten správny liek na tú správnu chorobu. Paradoxne sme koľkokrát zistili, že je nám tá zásoba k ničomu a museli sme ísť k doktorovi či do lekárne. Zase a znovu.

Dnes máme lekárničku plnú prírodných doplnkov od Forever. Postupom času sme totiž zistili, že ich používame častejšie než tradičnú medicínu. Navyše sú prírodné, bez chémie a vďaka tomu, že jedno balenie vydrží oveľa dlhšie, nám šetrí čas i peniaze.

Desiatky druhov krémov vs. jeden prírodný prípravok

Aloe First na popáleniny - For a Healthy Life

Synov úraz ruky – Striekali sme Ale First, do rany Propolis Creme a okolo rany Aloe Vera Gelly. Za 7 dní zahojené a bez návštevy doktorov.

Kedysi sme mali Panthenol na popáleniny, krém na zapareniny, ďalší krém zase na opary. Desiatky krémov, ktoré sa dali väčšinou použiť len na jeden problém či partiu. Dnes používame „univerzálny“ prípravok Aloe First, ktorý okrem popálenín (či už pri varení či od slniečka) je skvelý aj na drobné ranky, opuchy, na nádchu (za 2-3 dni je fuč), do uší, do hrdla, na vlasy (odporúčam na regeneráciu!), proti plesniam na nohách… Vďaka prírodnému zloženiu ho môžete použiť na všetko.

Prvú pomoc pri kožných problémoch poskytne aj Aloe Lips – balzam na pery. Vďaka čistému zloženiu sa nemusíte báť, že sa do rany zanesie nejakej farbivo či chémia. Skvele účinkuje na štípance, herpes, drobné ekzémy u malých detí, zádery aj hemoroidy.

Zbohom kvapky do nosa, očí, uší…

Tam, kam Aloe First nemôže, Aloe Activator pomôže. Keď sa nad tým zamyslím, pripadá mi fascinujúce, na čo všetko existujú kvapky – do nosa, uší, na žalúdok, proti kašľu… Pritom sa koľkokrát nedajú použiť inak, len na tú jednu vec. A koľko zaberú miesta! U Forever Living sme našli skvelú prírodnú a šetrnú alternatívu – Aloe Activator. Najlacnejšie a najúčinnejšie prírodné kvapky, ktoré sme za všetky tie roky vyskúšali. Naviac sa musím priznať, že Aloe Activator používam aj ako pleťovú vodu a masku a na regeneráciu vlasov. Keď som zistila, že sa jedná o 100% aloe precedené cez mikrositá, musela som to vyskúšať wink. Od tej doby je to verný člen našej domácej lekárničky.

Dezinfekcia a prírodný repelent v jednom

Prírodné ošetrenie rany - For a Healthy Life

Na dezinfekciu Sanitizer a na zahojenie Propolisový krém

Keď sme chodievali do prírody, vždy sme mávali plné batohy vecí, ktoré sme na koniec ani nevytiahli. Ja, ako správna mamička, som mala vždy pripravenú dezinfekciu na detské pády a repelent na zákerná kliešte. Ale nepáčilo sa mi, že musím ťahať niekoľko fľaštičiek a ešte k tomu plných chémie. Už pár rokov preto na cesty, do prírody aj na bicykel so sebou nosím Aloe Sanitizer. Prírodný repelent a dezinfekciu v jednom.

Prírodné antibiotiká? Propolis!

Včelí propolis - For a Healthy Life

Včelí propolis

Kedysi, keď som ešte Sanitizer nepoužívala, sa mi do rany dostal streptokok a to ste mali tú nohu po troch dňoch vidieť – napuchnutá, červená, v jednom ohni. Diagnostika lekára bola jasná – antibiotiká. V tom čase som už našťastie poznala značku Forever, takže som hneď zisťovala, čím by bolo možné antibiotiká nahradiť. A našla som! Forever Bee Propolis, ktorý má protizápalové a antimikrobiálne účinky. Vďaka nemu sa noha dala do poriadku raz dva. Oproti lekárenskými antibiotikám však nedráždi črevá, pôsobí aj proti vírusom a baktériám a podporuje imunitný systém. Takže bez Sanitizer a Propolis už ani ranu.

A na tie naozaj nepekné rany používame Aloe Propolis Creme (krém z Aloe Vera s včelím propolisom, kostihojom a vitamínom E). Má antibiotické účinky a vrelo ho odporúčam na mastnú pleť, ekzémy a skvele poslúži aj ako prírodný krém na akné.

Tak to bola naša prírodná lekárnička

Týchto 6 produktov nám bohato pokryje väčšinu chorôb, odrenín a zdravotných problémov, ktorým počas roka čelíme. Samozrejme u nás nájdete aj náplasti a obväzy wink. Ale či už sa jedná o sezónnu chrípku, rozbité koleno alebo zápal močového mechúra (odkaz na článok o zápale močového mechúra), vždy sa snažíme nájsť čo najprírodnejšie riešenie, ktoré bude šetrné nielen k nám, ale aj k prírode.

Ďalšie skvelé čítanie

Ako zmierniť alergiu pomocou prírodných prípravkov?

Ako zmierniť alergiu pomocou prírodných prípravkov?

Nie je to tak dávno, čo nám do schránky pristála správa od našej zákazníčky. Ďakovala nám za výrobky a zmienila, že sa práve vrátila z testov z alergiológie s negatívnymi výsledkami. Veľmi nás to potešilo a zároveň nás napadlo sa o téme „ako prírodnou cestou na alergie“ trochu viac rozpísať – pre prípad, že by niekto ďalší z našich čitateľov tiež trpel alergiou a rád by ju prírodnou cestou skrotil.

Menopauza a prírodné prípravky: Ako ukočírovať hormonálne výkyvy?

Menopauza a prírodné prípravky: Ako ukočírovať hormonálne výkyvy?

Nie je to tak dávno, čo som sledovala prednášky o menopauze od môjho známeho gynekológa a hovorila si „mňa sa to predsa netýka“. Vek ale nezastavíme a jedného krásneho dňa dorazila menopauza aj ku mne. Navyše mi k tomu doktor odporučil aj kyretáž (čistenie maternice). Ja som, ale na žiadny zákrok ísť nechcela a povedala som si, že to musí ísť aj inak.

10 účinných tipov proti vírusom

10 účinných tipov proti vírusom

Vyčíňa okolo vás nejaké vírusové ochorenie (napríklad chrípka) a premýšľate, ako sa čo najlepšie ochrániť? Spísali sme pre vás 10 účinných tipov, ktoré vám pomôžu udržať si svoje zdravie a vďaka ktorým sa vám vírusy vyhnú oblúkom.

Poradenstvo zdarma

Ak potrebujete poradiť s nejakým problémom či chorobou, rady vám pomôžeme. Spoločne určite nájdeme to najlepšie, čo si vaše telo i duša zaslúži.

Zostavenie prírodného balíčka na mieru

Každému, kto chce byť zdravý a plný životnej energie, zostavíme balík prírodných doplnkov a drogérie na mieru. Stačí nám len napísať.

Pin It on Pinterest

Share This