Zľava 5+ 10 % na všetky produkty? Nie je problém!

Detská prírodná kozmetika a doplnky stravy: Čo sa mi najviac osvedčilo?

Tentoraz to nie sme my, Janka s Blankou, kto vám prináša inšpiráciu a tipy, ale jedna z našich čitateliek a verných zákazníčok – mamička Monika. Podelí sa s nami o svoje skúsenosti so starostlivosťou o citlivú detskú pokožku. Ako novopečená mamička už od začiatku používala prírodnú detskú kozmetiku a my sme veľmi rady, že sa o svoje skúsenosti s nami podelí.

Prečo som sa rozhodla pre prírodnú detskú kozmetiku?

Aloe Vera pre deti │ For a Healthy Life

Mamička Monika

Už v priebehu tehotenstva som sa starostlivo pripravovala na príchod dieťatka. Nakupovala potrebné oblečenie, vyberala postieľku a zisťovala, čo všetko mi ešte chýba. Pri štúdiu a čítaní najrôznejších článkov a odporúčaní som sa dozvedela, že pokožka novorodenca je veľmi citlivá. Je potrebné s ňou zaobchádzať šetrne, jemne a už od začiatku používať čo najmenej „agresívnej“ kozmetiky. A preto som sa vydala cestou prírody – prírodnej detskej kozmetiky s Aloe Vera.

Aloe Vera pre deti

Prečo som sa rozhodla pre Aloe? Aloe Vera je veľmi šetrné k pokožke. Podporuje hojenie, hydratuje a upokojuje podráždenosť. Navyše som prípravky s Aloe Vera vyskúšala na sebe, preto som vedela, že pre bábätko nebudú nijako škodlivé.

Tipy na osvedčenú detskú prírodnú kozmetiku

Prírodné mydlo na celé telo

Aloe Hand Soap používam už od tej doby, čo sa malá Tánička narodila. A to pri každom kúpaní. Stačí naozaj malé množstvo veľkosti hrášku a mydlo sa krásne napení a jemne očistí pokožku aj vlásky. U bábätiek a malých detí sa často vyskytujú zapareniny, predovšetkým v oblastiach, kde pokožka nedýcha. Vďaka Aloe Vera sa podráždená a citlivá detská pokožka upokojí.

Dnes má Tánička už vyše roka a stále používame Aloe Hand Soap ako detské sprchové mydlo, penu do kúpeľa aj šampón. Umývame si s ním aj ruky a ústa po jedle a doteraz nebol žiadny problém.

Hydratačný, rýchlo sa vstrebávajúci krém

Obľúbený detský krém │ For a Healthy Life

Obľúbený detský krém

Ako telový a denný detský krém sa nám najviac osvedčil Aloe Moisturizing Lotion od Forever. Používame ho po kúpaní na ošetrenie a hydratáciu pokožky. Rýchlo sa vstrebáva, takže nie je dieťa mastné a „neumaže“ tak celú domácnosť od krému wink. Používame ho aj na zapareniny a ako ochranný krém, keď sú vonku mrazíky.

Balzam na pery s Aloe Vera

Vždy ho nosím so sebou v kabelke. Za tých pár mesiacov som zistila, že Aloe Lips je všestranný pomocník. Vďaka vysokému obsahu Aloe Vera sa hodí aj na drobné ranky a zádery. Často ho využijeme aj ako náhradu miesto telového krému, keď nestihneme (alebo zabudneme laughing) malú pred odchodom z domu nakrémovať.

A hlavná výhoda tohto „detského“ balzamu na pery? Deti ho milujú! Aspoň naša Tánička má na tvári radšej Aloe Lips než Aloe Moisturizing Lotion. Možno sa jej len viac páči, ako jej jazdím po tvári s balzamom než s nakrémovanými rukami. Ťažko povedať. Každopádne vždy ho musím rýchlo schovať lebo by ho najradšej zjedla laughing.

Na detské rúčky a zákerné baktérie: Šetrný dezinfekčný gél

Tento malý zázrak sa volá Aloe Hand Sanitizer. Jedná sa o dezinfekčný gél na ruky, ktorý používam aj na hračky a hryzadlá, keď spadnú na zem. Je to skvelý pomocník pri cestovaní. Dezinfikujeme s ním aj lyžičky – aplikujeme dezinfekčný gél, rozotrieme rukami a utrieme do vreckovky či vlhčeného obrúsku (ak nie je po ruke tečúca čistá voda).

Dezinfekcia na ruky v sebe obsahuje výťažky z Aloe Vera, je šetrná k prírode a napriek tomu odstráni väčšinu známych baktérií.

Na dobré trávenie a proti hnačke: Aloe Activator

Snáď každé bábätko trápi občasná bolesť bruška alebo hnačka. Nám sa osvedčili perorálne kvapky Aloe Activator. Stačí 3-5 kvapiek týchto detských kvapiek proti bolestiam brucha a dieťatku sa počas chvíle upokojí trávenie.

Prvá pomoc po očkovaní, pri horúčke a ekzéme

Prvá pomoc pri očkovaní │ For a Healthy Life

Prvá pomoc pri očkovaní

Úžasný a dnes už nenahraditeľný objav našej domácej prírodnej lekárničky, je sprej Aloe First. Všestranne využiteľný pomocník ako Aloe Vera sprej na popáleniny, ekzém, opuchnutie, proti bolesti hrdla, kašeľ, na podráždenie a začervenanie.

Vrelo ho tiež odporúčam na očkovanie pre zmiernenie opuchnutia a bolesti. Nastriekajte na miesto vpichu hneď, ako je to možné, ideálne ešte u doktorky. Niekedy sme tiež dva dni po očkovaní 3-4x denne dávali obklady a citlivosť, bolesť a opuchnutie zmizlo do druhého dňa.

V neposlednom rade ho používam pri horúčkach ako obklady a zábaly. Keď nameriame teplotu do 38,5 °C nastriekam priamo na hruď pre ochladenie. Naopak pri horúčke (nad 38,5 °C) nastriekam Aloe First na mokrú plienku a malú do nej zabalím, alebo nastriekam sprej na veľkú gázu, rozprestriem na hrudník a zabalím do mokrej plienky.

Chladivý gél na štípance a popáleniny

Ak v niečom Aloe Vera vyniká, je to upokojenie pokožky. Aloe Vera Gelly má podobu želé / gélu a osvedčil sa nám na štípance – zmierňuje opuchnutie a príjemne chladí. Navyše sme ho vyskúšali aj na popáleninu. Keď bol Táničke rok, vyliala na seba polievku a obarila si hrudník. Kombinovali sme Aloe Vera GellyAloe First, ktoré som aplikovala 3-5x denne. Síce sa jej urobili pľuzgieriky, do 10 dní od obarenia už ale nemala žiadne chrasty ani jazvy, zostalo len jemné začervenanie. Bola som veľmi prekvapená, že sa popálenina tak rýchlo hojí! Keď som sa popálila ako malá ja, hojilo sa to viac ako mesiac a ešte mi ostala škaredá jazva.

Hrejivý krém na priedušky a prehriatie

Aloe Heat Lotion – hrejivý krém s vôňou eukalyptu používame u Táničky na uvoľnenie hlienov z priedušiek. Akonáhle sa objaví kašeľ a hlieny, natierame jej hrudník v oblasti priedušiek 3x denne, najmä na noc. Je vhodný aj pre deti a dospelých na prehriatie a uvoľnenie svalov a kĺbov po väčšej fyzickej námahe, športe alebo pri poranení.

Prírodnú kozmetiku s Aloe Vera od Forever odporúčam aj mamičkám, oteckom, babičkám a dedkom. U nás už sú ich produkty stálicou. Ďakujeme Forever, že nám pomáha žiť lepší a zdravší život.

Monika smile

Blanka Maixnerová │ For a Healthy Life

Trápi vás nejaký zdravotný problém, s ktorým potrebujete pomôcť?

Spýtajte sa na všetko, čo vás zaujíma.

Ďalšie skvelé čítanie

Rýchla prírodná pomoc pri poranení kože u detí

Rýchla prírodná pomoc pri poranení kože u detí

Ak patríte medzi hrdých rodičov, určite ste zažili chvíle rozbitých kolien, odratých lakťov a v horších prípadoch i rozbitých hláv. S jedným takým prípadom sa potýkala aj naša zákazníčka pri svojej dovolenke. Vnuk jej švagrinej si počas rodinného pobytu v Chorvátsku rozbil hlavu. Čo v takej situácii robiť? V neznámom prostredí, v cudzej krajine? Prečítajte si jej príbeh aj s tipmi, ako také poranenie ošetriť.

Poradenstvo zdarma

Ak potrebujete poradiť s nejakým problémom či chorobou, rady vám pomôžeme. Spoločne určite nájdeme to najlepšie, čo si vaše telo i duša zaslúži.

Zostavenie prírodného balíčka na mieru

Každému, kto chce byť zdravý a plný životnej energie, zostavíme balík prírodných doplnkov a drogérie na mieru. Stačí nám len napísať.

Zistite, ako ste na tom po zdravotnej stránke

Využite naše zariadenie na zmeranie Vášho aktuálneho zdravotného stavu.

Pin It on Pinterest

Share This