Zľava 5+ 10 % na všetky produkty? Nie je problém!

Tehotenstvo a kozmetika: Tipy na kozmetiku pre tehotné z Aloe Vera

Naša zákazníčka Monika v predchádzajúcom diele písala o prírodných doplnoch stravy pre tehotné a podelila sa s nami o svoje skúsenosti s doplnkami Forever. Tentokrát vám prináša tipy na kozmetiku, ktorú používala počas svojho tehotenstva a ktorá jej pomohla nielen proti striám.

Aloe Moisturizing Lotion

Aby sme nezostali len u doplnkov stravy pre tehotné, pozrieme sa aj na kozmetiku. Predsa len je dôležité sa o seba starať aj zvonku embarassed. Hydratačný krém Aloe Moisturizing Lotion som používala ako denný krém a telové mlieko po sprchovaní. Pri natieraní som sa najviac zameriavala na oblasť bruška, bokov a stehien – kvôli striám. A aj napriek tomu, že som nanášala naozaj hutné vrstvy krému, rýchlo sa vsakoval a dlho vydržal.

Hydratačný krém │ For a Healthy Life

Hydratačný krém

Vďaka tomuto krému a omega mastným kyselinám Arctic Sea nemám žiadne strie. Mnoho ľudí mi tvrdilo, že strie sú dané geneticky či typom pokožky. Ja mám strie na stehnách ešte z puberty a teraz sa mi vďaka správnej starostlivosti žiadne nevytvorili.

Zubná pasta Bright Toothgel

Približne od piateho mesiaca gravidity som začala mať veľké problémy s krvácaním ďasien. Žena počas tehotenstva má v tele približne o 20 % viac krvi ako pred otehotnením. Ďasná sú potom veľmi prekrvené, preto môžu byť citlivejšie a zapaľovať sa. Ja som ale po každom čistení zubov vyzerala, ako keby som vyšla z ringu. Dokonca aj zubárka mala problém s ošetrením pri preventívnej prehliadke. Ďasná jednoducho nechceli prestať krvácať.

Nechcela som používať drogerkové agresívne zubné pasty, a tak som vyskúšala Bright Toothgel od Forever. Obsahuje propolis, ktorý pôsobí protizápalovo, čo som presne potrebovala.

Aloe Vera Gelly na krvácanie ďasien

Zubnú pástu som kombinovala s Aloe Vera Gelly. Po umytí som si ďasná chvíľu masírovala týmto želé. To vytvorilo chladivý film, vďaka ktorému sa ďasná upokojili a zmenšilo sa opuchnutie. Približne po mesiaci ma krvácanie trápilo oveľa menej a ku koncu tehotenstva som s ním už žiadny problém nemala.

Hojivý zázrak na nástrih – Aloe First

Aloe First │ For a Healthy Life

Aloe First

S Aloe First som mala skvelé skúsenosti už aj pred otehotnením, preto som vedela, že to je jedna z vecí, ktoré si so sebou musím vziať do pôrodnice. A urobila som dobre. Aj keď som mala pôrod bezproblémový, nástrihu som sa bohužiaľ nevyhla. Používala som ho teda po pôrode naozaj vo veľkom. Prakticky som celú, takmer pol litrovú fľašu spotrebovala počas 15 dní. Ale stálo to za to. Rana sa mi krásne zahojila a rýchlo prestala bolieť. Ak teda riešite, čo na nástrih – odporúčam Aloe First všetkými desiatimi.

Približne 3 mesiace po pôrode som opäť siahla po tomto bylinkovom zázraku. Tentoraz však kvôli vypadávaniu vlasov. Po jednom umytí som vyhadzovala do koša minimálne 5 chuchvalcov mojich vlasov. Rýchlo som začala tento problém riešiť a viac sa o vlasy starať. Po každom umytí som na ne aplikovala Aloe First a nasadila som minerály Nature-Min.

Aloe Lips – balzam na pery aj na bradavky počas dojčenia

Balzam Aloe Lips bol ďalším pomocníkom, ktorý som mala na zozname „čo si vziať do pôrodnice“. Veľmi mi pomáhal pri dojčení. Začiatky často nie sú jednoduché, bradavky môžu byť citlivé, bolestivé až popraskané. Preto som ich už od začiatku dojčenia ošetrovala s Aloe Lips. Nenechajte sa zmiasť názvom. Vďaka svojmu zloženiu sa balzam hodí nielen na pery, ale aj na akúkoľvek inú časť tela. Pokožku citlivo ošetrí, hydratuje, zjemní bolesť i zápal.

Navyše vzhľadom na to, že sa jedná o prírodný balzam, nemusela som si prsia pred dojčením umývať a báť sa, že by som svojej novonarodenej dcérke ublížila.

Včelí peľ Bee Pollen

Prvý mesiac po pôrode som na podporu tvorby mlieka užívala zelenú zmes Fields of Greens. Po čase som ich vymenila za včelí peľ Bee Pollen. Zo začiatku som mala ako väčšina žien problémy s únavou a vyčerpaním. Podobne ako Fields of Greens podporuje krvotvorbu, tvorbu mlieka a zároveň podporuje metabolizmus a dodáva mu energiu. Užívala som ho približne pol roka (aj kvôli výžive). Doteraz, keď sa cítim unavená či vyčerpaná, dám si včelí peľ a onedlho mám energie na rozdávanie.

Tak to by bolo všetko z môjho tehotenského a popôrodného denníčka. Berte však ohľad na to, že sa jedná o moje osobné skúsenosti. To znamená, že to, čo sedí mne, samozrejme nemusí vyhovovať vám. Ja som ale toho názoru, že najlepšie je najskôr vyskúšať prírodné (a ideálne na zvieratách netestované) výrobky, než sa obrátiť na výrobky plné chémie.

Dúfam, že môj článok pomôže nastávajúcim mamičkám a ukáže im cestu, ako sa starať o seba pred pôrodom i po ňom.

Blanka Maixnerová │ For a Healthy Life

Trápi vás nejaký zdravotný problém, s ktorým potrebujete pomôcť?

Spýtajte sa na všetko, čo vás zaujíma.

Ďalšie skvelé čítanie

Rýchla prírodná pomoc pri poranení kože u detí

Rýchla prírodná pomoc pri poranení kože u detí

Ak patríte medzi hrdých rodičov, určite ste zažili chvíle rozbitých kolien, odratých lakťov a v horších prípadoch i rozbitých hláv. S jedným takým prípadom sa potýkala aj naša zákazníčka pri svojej dovolenke. Vnuk jej švagrinej si počas rodinného pobytu v Chorvátsku rozbil hlavu. Čo v takej situácii robiť? V neznámom prostredí, v cudzej krajine? Prečítajte si jej príbeh aj s tipmi, ako také poranenie ošetriť.

Detská prírodná kozmetika a doplnky stravy: Čo sa mi najviac osvedčilo?

Detská prírodná kozmetika a doplnky stravy: Čo sa mi najviac osvedčilo?

Tentoraz to nie sme my, Janka s Blankou, kto vám prináša inšpiráciu a tipy, ale jedna z našich čitateliek a verných zákazníčok – mamička Monika. Podelí sa s nami o svoje skúsenosti so starostlivosťou o citlivú detskú pokožku. Ako novopečená mamička už od začiatku používala prírodné detskou kozmetikou a my sme veľmi rady, že sa o svoje skúsenosti s nami podelí.

Poradenstvo zdarma

Ak potrebujete poradiť s nejakým problémom či chorobou, rady vám pomôžeme. Spoločne určite nájdeme to najlepšie, čo si vaše telo i duša zaslúži.

Zostavenie prírodného balíčka na mieru

Každému, kto chce byť zdravý a plný životnej energie, zostavíme balík prírodných doplnkov a drogérie na mieru. Stačí nám len napísať.

Zistite, ako ste na tom po zdravotnej stránke

Využite naše zariadenie na zmeranie Vášho aktuálneho zdravotného stavu.

Pin It on Pinterest

Share This