Zľava 5+ 10 % na všetky produkty? Nie je problém!

Škodlivosť hliníka v kozmetike + Môj TIP na účinný dezodorant bez hliníka

Určite sa k vám už dostala nejaká zmienka o hliníku v kozmetike a jeho škodlivosti. Ku mne sa dostala prvýkrát skrz knihu „Doba jedová“. Keď som pri čítaní narazila na kapitolu o škodlivosti hliníka v deodorantoch, krémoch a iných hygienických prípravkoch, bola som v šoku. A v ešte väčšom, keď som išla na prieskum do drogérie. Bol všade!

Väčšina výrobcov ho uvádzala v zložení na prvom mieste, čo znamená, že je ho tam najviac (Odporúčam čítať aj zloženie potravín. Zistíte napríklad, že väčšina sladkostí je z 80 % čistý cukor).

Prečo používať dezodoranty BEZ hliníka?

Hliník je neurotoxický a vyvoláva vznik voľných kyslíkových radikálov, ktoré prispievajú k vzniku mnohých chorôb. Jedna z nich je aj obávaná rakovina. A vzhľadom k tomu, že sa hliník tiež ľahko vstrebáva, dostane sa bez problémov do krvného obehu. Odtiaľ potom putuje do každej bunky, všetkých orgánov, do mozgu aj do lymfatického systému, ktorý je dôležitou súčasťou imunitného systému (odkaz na článok o imunite). Bez toho aby ste si to teda boli vedomí, dobrovoľne ste si zásobovali telo škodlivými a rakovinotvornými látkami. Trikrát „sláva“ všetkým hliníkovým dezodorantom!

„Používam ho celý život a nič mi nie je.“
„Na niečo sa zomrieť musí.“

Toto sú najčastejšie odpovede na to, prečo nemeniť staré zvyky za nové. Ľudia bývajú veľmi pohodlní a radšej obetujú svoje zdravie, namiesto toho, aby venovali päť minút prečítaniu zloženia. Je to smutné, ale je to tak. Možno ich teraz rakovina (či iná choroba) netrápi, ale choroby sú zákerné, nemusia sa objaviť hneď. Rakovina môže prísť za 3, 5 alebo 10 rokov. A zrazu bývajú ľudia prekvapení a hovoria si, prečo práve oni.

Nezatvárajte oči a dávajte pozor, čo kupujete

U nás doma používame všetci prírodný deodorant bez hliníka s Aloe Vera značky Forever. Vďaka svojmu šetrnému zloženiu sa navyše hodí aj na iné účely – na drobné ranky, popraskané päty, štípance, na ošetrenie pleti po holení a pod. Otec ho dokonca používa pri cyklistike na zadok proti zapareniu a ošúchaniu a nemôže si ho vynachváliť.

Deodorant bez hliníka - For a Healthy Life

Vľavo používaný dezodorant od Forever (cca po 5 rokoch používania), vpravo klasický sprejový z drogérie (cca po 1 roku používania)

A to najlepšie? Vydrží mi aj viac ako pol roka! Balenie je naozaj veľké a nie je potreba to s aplikáciou preháňať. Keď som používala klasické sprejové dezodoranty z drogérie, nosila som ich so sebou stále – aby som sa mohla v priebehu dňa znovu „prestriekať“. Teraz stačí aplikovať ráno, prípadne poobede po sprche po cvičení. Lepší dezodorant som snáď ani nemohla nájsť. Dokonca nerobí ani fľaky na oblečení. Takže Aloe Ever-Shield Deodorant od Forever odporúčam všetkými desiatimi.

Pokiaľ chcete pre dezodoranty a inú kozmetiku napriek tomu stále chodiť do drogérie, venujte aspoň pár sekúnd prečítaniu zloženia. Zistíte, že niektorí výrobcovia zo svojich produktov hliník vyradili. Aj napriek tomu však odporúčam nahradiť starý dezodorant za šetrnejšiu a ekologickejšiu variantu.

Blanka Maixnerová │ For a Healthy Life

Trápi vás nejaký zdravotný problém, s ktorým potrebujete pomôcť?

Spýtajte sa na všetko, čo vás zaujíma.

Ďalšie skvelé čítanie

Prvá pomoc pri popáleninách s Aloe Vera

Prvá pomoc pri popáleninách s Aloe Vera

Popáleniny kože bývajú veľmi zákerné a mnohokrát aj nepredvídateľné. Obzvlášť, ak manipulujete s parou a horúcim povrchom. Stačí chvíľka nepozornosti a úraz je na svete. A prečo sú popáleniny zákerné? Zo začiatku ich totiž vôbec nemusíte spoznať. Narušenie kože a bolesť sa často dostavujú až po niekoľkých minútach. Pri obarení a popálení sa nám najviac osvedčilo Aloe Vera, a to vo forme spreja. Nemusíte na už tak citlivé miesto siahať, stačí postriekať a nechať vsiaknuť.

Prvá pomoc pri popáleninách s Aloe Vera

Rýchla prírodná pomoc pri poranení kože u detí

Ak patríte medzi hrdých rodičov, určite ste zažili chvíle rozbitých kolien, odratých lakťov a v horších prípadoch i rozbitých hláv. S jedným takým prípadom sa potýkala aj naša zákazníčka pri svojej dovolenke. Vnuk jej švagrinej si počas rodinného pobytu v Chorvátsku rozbil hlavu. Čo v takej situácii robiť? V neznámom prostredí, v cudzej krajine? Prečítajte si jej príbeh aj s tipmi, ako také poranenie ošetriť.

Poradenstvo zdarma

Ak potrebujete poradiť s nejakým problémom či chorobou, rady vám pomôžeme. Spoločne určite nájdeme to najlepšie, čo si vaše telo i duša zaslúži.

Zostavenie prírodného balíčka na mieru

Každému, kto chce byť zdravý a plný životnej energie, zostavíme balík prírodných doplnkov a drogérie na mieru. Stačí nám len napísať.

Zistite, ako ste na tom po zdravotnej stránke

Využite naše zariadenie na zmeranie Vášho aktuálneho zdravotného stavu.

Pin It on Pinterest

Share This