Zľava 5+ 10 % na všetky produkty? Nie je problém!

Ako mi pomohla príroda a Aloe Vera pri zápale močových ciest

V mladosti som dosť trpela častými zápalmi močových ciest. Nikdy mi totiž nikto nepovedal, ako je dôležitý správny pitný režim. Ujo Google vtedy ešte nebol populárny, a tak som na to musela prísť sama. A kto mal aspoň raz zápal močového mechúra, dá mi za pravdu, že to nebola prechádzka ružovou záhradou.

Čo naozaj (ne)robiť

Kedysi, ešte neskúsená, som sedávala neustále na niečom studenom. A môj pitný režim? Ten tomu moc nepridal – ráno čaj, dopoludnia káva, na obed polievka a večer zase čaj. Priama cesta do močového pekla.

Keď mi bolo 38 a prišli bolesti v bruchu, zistilo sa, že mám putujúci, bludnú obličku (to znamená nižšie umiestnenú, pretočenú a sa zaškrtenými vývodmi). Môj pitný režim prispel tiež veľkou mierou k obličkovým kameňom a kameňom v močovom mechúre. Takže môj život vyzeral asi nasledovne – veľké bolesti pri pohybe aj pri močení, neustále antibiotiká na zápaly a pobehovanie po doktoroch.

Preto odporúčam všetkým piť, piť, piť a nesedáva na studenom a užívať pravidelne vhodné doplnky stravy. Ale k tomu sa ešte dostaneme.

Ako si strážiť pitný režim?

Správny pitný režim pri zápale močových ciest - For a Healthy Life

Moja „aplikácia“ na pitný režim

Aby som sa naučila dodržiavať správny pitný režim, liečiteľ mi odporučil dať si na chladničku papier a na stole mať neustále štvrťlitrový pohár. Za každý vypitý pohár som si mala urobiť čiarku. Do večera ich tam muselo byť 8, celkom teda 2 litre. Dnes už sú možnosti trochu inde. Môžete si zapisovať „čiarky“ do poznámok v mobile, alebo si stiahnuť aplikáciu, ktorá vám pitný režim už postráži. Existuje ich celá rada. Akonáhle vypijete pohár, behom pár kliknutí uložíte množstvo vypitej vody do aplikácie a tá vám bude pitný režim sčítať. Keď dlho nevložíte žiadne dáta, upozorní vás navyše vibráciami alebo zvukom, že ste pozadu s pitím. Kúzelné, že áno?

Čaje z lekární vs. čaj Forever

Čaj na zápal močových ciest - For a Healthy Life

Čaj na zápaly močových ciest

Okrem pitia čistej vody a poctivého písanie čiarok, som si varila tiež čaj Forever Bloosom Herbal Tea. Čistí obličky, močový mechúr a súčasne podporuje vylučovanie a pitie. Skúšala som aj urologické a špeciálne čaje z lekární. Tie však nemali také výsledky ako čaj od Forever – rýchla úľava, príjemná chuť. Okrem neho sa mi osvedčil ešte ľadvinový čaj od Ing. Janči.

Aloe Vera pri zápale močových ciest: Áno, či nie?

Aloe Vera na zápaly močových ciest - For a Healthy Life

Brusnicové Aloe

Aloe Berry Nectar, ktoré ma zaujalo svojím zložením. Okrem čistého Aloe obsahuje výťažok z brusníc a jablkového pektínu. To mu pridáva nielen na chuti, ale aj liečebných vlastnostiach. Bolesti prestali, kamene sa rozpustili a odvtedy mám pokoj. Takže za mňa jedno veľké ÁNO. Aloe Vera pri zápale močových ciest má zmysel užívať.

Samozrejme neustále dbám aj na správnu prevenciu.

Moja prevencia zápalu močových ciest

  1. Pitný režim – Každý deň vypijem 2-2,5 litra vody v kombinácii s čajom
  2. Aloe Vera – 2krát ročne vypijem 2-3 fľaše Aloe Berry Nectar
  3. Pokoj – Snažím sa udržiavať v pokoji a v psychickej rovnováhe. To znamená – nehádam sa s nikým a ostatných rešpektujem. Liečiteľ mi kedysi povedal: „Obličky súvisia so vzťahmi! Vyrieš si vzťahy a oblička nebude mať dôvod putovať.“ A mal pravdu! Vplyv psychiky na fyzické choroby je naozaj veľký, nepodceňujte ju.

Kombinácia týchto troch bodov sa mi za tých 16 rokov naozaj osvedčila a odporúčam ju všetkým, ktorí sú rovnako bezradní ako kedysi ja. Túto prírodnú liečbu obličiek, zápalov močového mechúra a celých ciest podstúpilo už mnoho mojich známych a klientov. Vždy (naozaj vždy) zabrala. Z vlastnej skúsenosti viem, že navyše zlepšuje imunitu, funkciu pohlavných orgánov, podporuje trávenie a dokonca aj cievny systém.

Ďalšie skvelé čítanie

Ako zmierniť alergiu pomocou prírodných prípravkov?

Ako zmierniť alergiu pomocou prírodných prípravkov?

Nie je to tak dávno, čo nám do schránky pristála správa od našej zákazníčky. Ďakovala nám za výrobky a zmienila, že sa práve vrátila z testov z alergiológie s negatívnymi výsledkami. Veľmi nás to potešilo a zároveň nás napadlo sa o téme „ako prírodnou cestou na alergie“ trochu viac rozpísať – pre prípad, že by niekto ďalší z našich čitateľov tiež trpel alergiou a rád by ju prírodnou cestou skrotil.

Menopauza a prírodné prípravky: Ako ukočírovať hormonálne výkyvy?

Menopauza a prírodné prípravky: Ako ukočírovať hormonálne výkyvy?

Nie je to tak dávno, čo som sledovala prednášky o menopauze od môjho známeho gynekológa a hovorila si „mňa sa to predsa netýka“. Vek ale nezastavíme a jedného krásneho dňa dorazila menopauza aj ku mne. Navyše mi k tomu doktor odporučil aj kyretáž (čistenie maternice). Ja som, ale na žiadny zákrok ísť nechcela a povedala som si, že to musí ísť aj inak.

10 účinných tipov proti vírusom

10 účinných tipov proti vírusom

Vyčíňa okolo vás nejaké vírusové ochorenie (napríklad chrípka) a premýšľate, ako sa čo najlepšie ochrániť? Spísali sme pre vás 10 účinných tipov, ktoré vám pomôžu udržať si svoje zdravie a vďaka ktorým sa vám vírusy vyhnú oblúkom.

Poradenstvo zdarma

Ak potrebujete poradiť s nejakým problémom či chorobou, rady vám pomôžeme. Spoločne určite nájdeme to najlepšie, čo si vaše telo i duša zaslúži.

Zostavenie prírodného balíčka na mieru

Každému, kto chce byť zdravý a plný životnej energie, zostavíme balík prírodných doplnkov a drogérie na mieru. Stačí nám len napísať.

Pin It on Pinterest

Share This