Zľava 5+ 10 % na všetky produkty? Nie je problém!

Ako mi pomohla príroda a Aloe Vera pri zápale močových ciest

V mladosti som dosť trpela častými zápalmi močových ciest. Nikdy mi totiž nikto nepovedal, ako je dôležitý správny pitný režim. Ujo Google vtedy ešte nebol populárny, a tak som na to musela prísť sama. A kto mal aspoň raz zápal močového mechúra, dá mi za pravdu, že to nebola prechádzka ružovou záhradou.

Čo naozaj (ne)robiť

Kedysi, ešte neskúsená, som sedávala neustále na niečom studenom. A môj pitný režim? Ten tomu moc nepridal – ráno čaj, dopoludnia káva, na obed polievka a večer zase čaj. Priama cesta do močového pekla.

Keď mi bolo 38 a prišli bolesti v bruchu, zistilo sa, že mám putujúci, bludnú obličku (to znamená nižšie umiestnenú, pretočenú a sa zaškrtenými vývodmi). Môj pitný režim prispel tiež veľkou mierou k obličkovým kameňom a kameňom v močovom mechúre. Takže môj život vyzeral asi nasledovne – veľké bolesti pri pohybe aj pri močení, neustále antibiotiká na zápaly a pobehovanie po doktoroch.

Preto odporúčam všetkým piť, piť, piť a nesedáva na studenom a užívať pravidelne vhodné doplnky stravy. Ale k tomu sa ešte dostaneme.

Ako si strážiť pitný režim?

Správny pitný režim pri zápale močových ciest - For a Healthy Life

Moja „aplikácia“ na pitný režim

Aby som sa naučila dodržiavať správny pitný režim, liečiteľ mi odporučil dať si na chladničku papier a na stole mať neustále štvrťlitrový pohár. Za každý vypitý pohár som si mala urobiť čiarku. Do večera ich tam muselo byť 8, celkom teda 2 litre. Dnes už sú možnosti trochu inde. Môžete si zapisovať „čiarky“ do poznámok v mobile, alebo si stiahnuť aplikáciu, ktorá vám pitný režim už postráži. Existuje ich celá rada. Akonáhle vypijete pohár, behom pár kliknutí uložíte množstvo vypitej vody do aplikácie a tá vám bude pitný režim sčítať. Keď dlho nevložíte žiadne dáta, upozorní vás navyše vibráciami alebo zvukom, že ste pozadu s pitím. Kúzelné, že áno?

Čaje z lekární vs. čaj Forever

Čaj na zápal močových ciest - For a Healthy Life

Čaj na zápaly močových ciest

Okrem pitia čistej vody a poctivého písanie čiarok, som si varila tiež čaj Forever Bloosom Herbal Tea. Čistí obličky, močový mechúr a súčasne podporuje vylučovanie a pitie. Skúšala som aj urologické a špeciálne čaje z lekární. Tie však nemali také výsledky ako čaj od Forever – rýchla úľava, príjemná chuť. Okrem neho sa mi osvedčil ešte ľadvinový čaj od Ing. Janči.

Aloe Vera pri zápale močových ciest: Áno, či nie?

Aloe Vera na zápaly močových ciest - For a Healthy Life

Brusnicové Aloe

Aloe Berry Nectar, ktoré ma zaujalo svojím zložením. Okrem čistého Aloe obsahuje výťažok z brusníc a jablkového pektínu. To mu pridáva nielen na chuti, ale aj liečebných vlastnostiach. Bolesti prestali, kamene sa rozpustili a odvtedy mám pokoj. Takže za mňa jedno veľké ÁNO. Aloe Vera pri zápale močových ciest má zmysel užívať.

Samozrejme neustále dbám aj na správnu prevenciu.

Moja prevencia zápalu močových ciest

  1. Pitný režim – Každý deň vypijem 2-2,5 litra vody v kombinácii s čajom
  2. Aloe Vera – 2krát ročne vypijem 2-3 fľaše Aloe Berry Nectar
  3. Pokoj – Snažím sa udržiavať v pokoji a v psychickej rovnováhe. To znamená – nehádam sa s nikým a ostatných rešpektujem. Liečiteľ mi kedysi povedal: „Obličky súvisia so vzťahmi! Vyrieš si vzťahy a oblička nebude mať dôvod putovať.“ A mal pravdu! Vplyv psychiky na fyzické choroby je naozaj veľký, nepodceňujte ju.

Kombinácia týchto troch bodov sa mi za tých 16 rokov naozaj osvedčila a odporúčam ju všetkým, ktorí sú rovnako bezradní ako kedysi ja. Túto prírodnú liečbu obličiek, zápalov močového mechúra a celých ciest podstúpilo už mnoho mojich známych a klientov. Vždy (naozaj vždy) zabrala. Z vlastnej skúsenosti viem, že navyše zlepšuje imunitu, funkciu pohlavných orgánov, podporuje trávenie a dokonca aj cievny systém.

Blanka Maixnerová │ For a Healthy Life

Trápi vás nejaký zdravotný problém, s ktorým potrebujete pomôcť?

Spýtajte sa na všetko, čo vás zaujíma.

Ďalšie skvelé čítanie

Príbeh Aleny a jej maminky: Aloe Vera na problémy s cirkuláciou krvi

Príbeh Aleny a jej maminky: Aloe Vera na problémy s cirkuláciou krvi

Aloe Vera je už dlhú dobu známe pre svoje pozitívne účinky na organizmus a nedávno nám to opäť potvrdila jedna z našich zákazníčok. Pani Alena nám opísala veľmi nepríjemnú situáciu, kedy jej mamička spadla a následkom toho jej začali hrozitánsky černieť dolné končatiny. Našťastie situáciu zachránili blahodarné látky z ľaliovitej rastliny podobnej kaktusu menom Aloe Vera.

Imunita u detí. Ako ju posilniť prírodnou cestou

Imunita u detí. Ako ju posilniť prírodnou cestou

Majú vaše deti opakujúce sa zápaly uší, sú často choré alebo sa u nich s pravidelnosťou objavujú iné zdravotné problémy? Možno je potrebné zvýšiť odolnosť ich organizmu a doplniť detskému telíčku chýbajúce vitamíny a minerály, ktoré mu pomôžu bojovať proti vírusom a baktériám.

Poradenstvo zdarma

Ak potrebujete poradiť s nejakým problémom či chorobou, rady vám pomôžeme. Spoločne určite nájdeme to najlepšie, čo si vaše telo i duša zaslúži.

Zostavenie prírodného balíčka na mieru

Každému, kto chce byť zdravý a plný životnej energie, zostavíme balík prírodných doplnkov a drogérie na mieru. Stačí nám len napísať.

Zistite, ako ste na tom po zdravotnej stránke

Využite naše zariadenie na zmeranie Vášho aktuálneho zdravotného stavu.

Pin It on Pinterest

Share This