Zľava 5+ 10 % na všetky produkty? Nie je problém!

Ako na bolesť kolien, keď vás trápi artróza

Pohyb je pre naše telo prirodzený a zdravý, avšak keď sa ozve bodavá bolesť v kolenách, radosť z chôdze je tá tam. Naša zákazníčka Andrea a vášnivá vysokohorská turistka vie, aká nepríjemná dokáže artróza byť, keď sa každý krok dole zmení na čisté utrpenie. Existuje ale spôsob, ako svojim kolenám uľaviť a bolesť nechať postupne odznieť. Čo konkrétne jej pomohlo?

Príbeh pani Andrey – dlhodobá bolesť kolenami

Posledných desať rokov som mávala veľké bolesti v kolenách, hlavne pri zostupoch z kopcov dole. Najskôr ma pobolievalo len v jednom kolene, ale neskôr sa ozvalo aj druhé – v oboch ma pichalo a nepríjemne bodalo až som postupne začala používať bandáže. Takto som fungovala približne päť rokov.

K lekárovi som sa rozhodla ísť až v roku 2018 a ten mi diagnostikoval artrózu prvého stupňa v oboch kolenách. Jediné, čo mi však odporučil, boli obstreky kyselinou hyalurónovou každého pol roka. To by malo bolesť údajne utíšiť a prípadne aj zastaviť.

Predstava pravidelného aplikovania injekcií sa mi ale veľmi nepáčila. Zašla som preto ešte za fyzioterapeutom, aby som zistila, či nie je nejaká iná možnosť, ako si v tejto situácii pomôcť. Fyzioterapeut mi poradil niekoľko cvikov, ktoré som pol roka pravidelne cvičila a vďaka čomu sa bolesť kolenami na chvíľu zlepšila.

Koncom augusta roku 2019 som sa vydala na Gerlachovský štít. Výstup bol celkom v pohode, ale zostup už hotová katastrofa, pretože ma ukrutne pichalo v oboch kolenách. O rok neskôr sme potom mali ísť s priateľom na Lomnický štít, ale čo čert nechcel, v lete som si zlomila členok. To ma donútilo premýšľať, čo s tými svojimi kolenami urobím.

3-mesačná kúra s produktmi Forever

Značku Forever poznala pani Andrea už dlhšiu dobu, ale produktový rad na kĺby vyskúšala až teraz. Poradili sme jej užívanie aloe vera na kĺby Forever Freedom ak tomu striedať kyselinu hyaluronovú Active HAForever Move po dobu troch mesiacov.

S kúrou začala pani Andrea v máji 2021 a hneď po ukončení užívania doplnkov stravy sa vydala 7. augusta na vysokohorský výstup. Pre istotu si so sebou pribalila bandáže, ktoré – ako nakoniec zistila – nepotrebovala.

Na moje prekvapenie ma už kolená neboleli ani pri zostupe. Som maximálne spokojná.

Správna kombinácia vitamínov a účinných látok podporí regeneráciu, zdravý rozsah pohybu, flexibilitu kĺbov, zdravie chrupaviek a pomôže vrátiť ich pružnosť a silu. Zároveň zmiernia bolesti, opuchy a pôsobia protizápalovo.

Blanka Maixnerová │ For a Healthy Life

Trápi vás nejaký zdravotný problém, s ktorým potrebujete pomôcť?

Spýtajte sa na všetko, čo vás zaujíma.

Ďalšie skvelé čítanie

Výron a voda v kolene. Ako si rýchlo pomôcť pri úraze?

Výron a voda v kolene. Ako si rýchlo pomôcť pri úraze?

Pády na schodoch, nárazy o nábytok alebo len neobratné zakopnutia pri športe –⁠ stačí pár sekúnd a úraz kolena je na svete. Ako si v takejto situácii poradiť a ako zmierniť následky nepríjemného pádu? V dnešnom článku sa pozrieme bližšie na výron kolena aj nadmernú tvorbu kĺbovej tekutiny.

Recenzia zákazníka: Kĺbová výživa Forever. Aké boli výsledky?

Recenzia zákazníka: Kĺbová výživa Forever. Aké boli výsledky?

Prinášame vám príbeh nášho zákazníka, ktorý sa dlhú dobu stretával s bolesťami kĺbov. Pred cca 20 rokmi si poškodil koleno pri futbale. Odvtedy vyskúšal najrôznejšie prípravky a výživové doplnky, dokonca aj našu kĺbovú výživu Forever. Prečítajte si, ako prebiehala jeho cesta k bezbolestnému pohybu a čo mu naozaj pomohlo.

Ako byť fit po 50 a ako predísť bolestiam kĺbov: Rady a skúsenosti

Ako byť fit po 50 a ako predísť bolestiam kĺbov: Rady a skúsenosti

Vedeli ste, že ľudské telo je na vrchole vo veku 22 rokov? Potom začína starnúť a objavujú sa prvé príznaky. Medzi ne patrí aj degenerácie kĺbov, ktorá postihuje ako mužov, tak ženy. V neskoršom veku je potom aj úplne obyčajná vychádzka do prírody bolestivá záležitosť. Byť fit aj po 50 (a bez bolesti kĺbov) nie je tak ťažké, ako sa zdá. Z vlastnej skúsenosti viem, že aj na staré kolená môžete behať ako srnka. Len musíte vedieť, ako na to.

Poradenstvo zdarma

Ak potrebujete poradiť s nejakým problémom či chorobou, rady vám pomôžeme. Spoločne určite nájdeme to najlepšie, čo si vaše telo i duša zaslúži.

Zostavenie prírodného balíčka na mieru

Každému, kto chce byť zdravý a plný životnej energie, zostavíme balík prírodných doplnkov a drogérie na mieru. Stačí nám len napísať.

Zistite, ako ste na tom po zdravotnej stránke

Využite naše zariadenie na zmeranie Vášho aktuálneho zdravotného stavu.

Pin It on Pinterest

Share This