Zľava 5+ 10 % na všetky produkty? Nie je problém!

Ako byť fit po 50 a ako predísť bolestiam kĺbov: Rady a skúsenosti

Vedeli ste, že ľudské telo je na vrchole vo veku 22 rokov? Potom začína starnúť a objavujú sa prvé príznaky. Medzi ne patrí aj degenerácie kĺbov, ktorá postihuje ako mužov, tak ženy. V neskoršom veku je potom aj úplne obyčajná vychádzka do prírody bolestivá záležitosť.

Lepšie byť pripravený, než prekvapený

Za tú dobu, čo sa venujem zdravému životnému štýlu, som zistila, že najdôležitejšia je prevencia. A to či už sa jedná o chrípku, prechladnutie, kŕčové žily alebo bolesti kĺbov. Ak chcete byť teda fit aj po 50, začnite s prevenciou čo najskôr. Pokiaľ na prevenciu zabudnete, medzi 50. a 60. rokom života sa objavia opakujúce sa bolesti, ktoré vám budú obmedzovať život a brániť vám si užívať voľného času tak, ako by ste chceli.

Podľa výskumov dokonca až 20 % starších ľudí s problémami kĺbov prežije s bolesťami viac ako 20 rokov svojho života! Čo sú obrovské a smutné čísla. My v rodine našťastie do tejto skupiny nepatríme. Nehovorím, že problémy z nás nikto nemal, ale vždy sa nám ich podarilo úspešne vyliečiť a doteraz beháme ako srnky.

Ako si vyhnúť bolestiam kĺbov a zachovať si celkovú vitalitu?

Forever Freedom - For a Healthy Life

Forever Freedom

Bohužiaľ som nevynašla žiadny elixír mladosti ani prášok na zázračné uzdravenie kĺbov. Všetko chce svoj čas. Ako sa hovorí: „Trpezlivosť (a prevencia) ruže prináša.“ Spísala som vám, ako sa o svoje zdravie starám ja a čo radím svojim klientom:

  1. Pravidelne sa hýbať – Kĺb je vyživovaný kĺbovou tekutinou, ktorá ich musí „omývať, premazávať“. A na to sa potrebujete hýbať. Už starí Gréci hovorili, že ujsť 3 km denne je potrebné pre udržanie zdravia.
  2. Jesť zásadotvorne – zásadotvorná strava pomáha nielen udržať sa fit po 50, ale celkovo znižuje pravdepodobnosť zápalov a bolestí v tele.
  3. Dopĺňať živiny a kĺbovú výživu – Ja pijem pravidelne Aloe Vera nápoj Forever Freedom, ktorý obsahuje tiež výživu na kĺby. Vďaka Aloe sa živiny ľahko vstrebávajú a dostanú sa presne tam, kde ich telo potrebuje. Z vlastnej skúsenosti aj zo skúseností ostatných viem, že niektoré kĺbové výživy z lekární majú takmer nulový účinok. Mnoho mojich známych muselo aj pri ich pravidelnom užívaní na operáciu. Takže ja som vždy za šetrnejšiu a prírodnejšu variantu, u ktorej je väčšia pravdepodobnosť, že ju telo príjme – za mňa teda Aloe Vera na kĺby ÁNO.

    Forever Move - For a Healthy Life

    Forever Move

    Nápoj kombinujem v marci a v máji s Forever Move. Oproti vyššie zmieneným majú tieto doplnky prírodné zloženie a obsahujú skvelú kombináciu látok, vitamínov a minerálov, ktoré prospievajú tiež vlasom, pleti, zdravému tráveniu a mnohým ďalším partiám.

  4. Zahodiť stres za hlavu – Pri zvýšenej úrovni stresu totiž telo spotrebuje viac minerálnych prvkov, a akonáhle ich nemáme v organizme dostatok, vzniká problém. Priznám sa, že preto používam aj prírodné doplnky stravy a nespolieham len na príjem zo stravy. V dnešnej dobe je ťažké sa stresu vyhnúť.

Naozaj to funguje?

Áno! Týmito zásadami sa riadim už mnoho rokov a oproti niektorým mojim vrstovníkom som na tom naozaj skvele. Radím tak aj svojim klientom. Napríklad som mala klientov s bolesťami kĺbov a chrbta a po navrhnutí trojmesačnej kúry (ktorú poctivo dodržiavali), sa vyhli operácii a behajú doteraz bez problémov.

Blanka Maixnerová │ For a Healthy Life

Trápi vás nejaký zdravotný problém, s ktorým potrebujete pomôcť?

Spýtajte sa na všetko, čo vás zaujíma.

Ďalšie skvelé čítanie

Ako na bolesť kolien, keď vás trápi artróza

Ako na bolesť kolien, keď vás trápi artróza

Pohyb je pre naše telo prirodzený a zdravý, avšak keď sa ozve bodavá bolesť v kolenách, radosť z chôdze je tá tam. Naša zákazníčka Andrea a vášnivá vysokohorská turistka vie, aká nepríjemná dokáže artróza byť, keď sa každý krok dole zmení na čisté utrpenie. Existuje ale spôsob, ako svojim kolenám uľaviť a bolesť nechať postupne odznieť. Čo konkrétne jej pomohlo?

Výron a voda v kolene. Ako si rýchlo pomôcť pri úraze?

Výron a voda v kolene. Ako si rýchlo pomôcť pri úraze?

Pády na schodoch, nárazy o nábytok alebo len neobratné zakopnutia pri športe –⁠ stačí pár sekúnd a úraz kolena je na svete. Ako si v takejto situácii poradiť a ako zmierniť následky nepríjemného pádu? V dnešnom článku sa pozrieme bližšie na výron kolena aj nadmernú tvorbu kĺbovej tekutiny.

Recenzia zákazníka: Kĺbová výživa Forever. Aké boli výsledky?

Recenzia zákazníka: Kĺbová výživa Forever. Aké boli výsledky?

Prinášame vám príbeh nášho zákazníka, ktorý sa dlhú dobu stretával s bolesťami kĺbov. Pred cca 20 rokmi si poškodil koleno pri futbale. Odvtedy vyskúšal najrôznejšie prípravky a výživové doplnky, dokonca aj našu kĺbovú výživu Forever. Prečítajte si, ako prebiehala jeho cesta k bezbolestnému pohybu a čo mu naozaj pomohlo.

Poradenstvo zdarma

Ak potrebujete poradiť s nejakým problémom či chorobou, rady vám pomôžeme. Spoločne určite nájdeme to najlepšie, čo si vaše telo i duša zaslúži.

Zostavenie prírodného balíčka na mieru

Každému, kto chce byť zdravý a plný životnej energie, zostavíme balík prírodných doplnkov a drogérie na mieru. Stačí nám len napísať.

Zistite, ako ste na tom po zdravotnej stránke

Využite naše zariadenie na zmeranie Vášho aktuálneho zdravotného stavu.

Pin It on Pinterest

Share This