Zľava 5+ 10 % na všetky produkty? Nie je problém!

Výron a voda v kolene. Ako si rýchlo pomôcť pri úraze?

Pády na schodoch, nárazy o nábytok alebo len neobratné zakopnutia pri športe –⁠ stačí pár sekúnd a úraz kolena je na svete. Ako si v takejto situácii poradiť a ako zmierniť následky nepríjemného pádu? V dnešnom článku sa pozrieme bližšie na výron kolena aj nadmernú tvorbu kĺbovej tekutiny.

Výron kolena: príznaky a najčastejšie príčiny

Krvný výron vzniká obvykle pri silnom náraze kolena o tvrdý povrch. Môže ísť o schody, nábytok, pätníky, zábradlia alebo zem. Nejedná sa o nič príjemného a ak ste aspoň raz spadli na kolená, viete, že následky bývajú veľmi bolestivé. Pri páde dochádza k poškodeniu mäkkých tkanív (najčastejšie ciev) a niekedy aj kostí. Koleno začne onedlho opúchať, vzniká modrina (hematóm) a dostavuje sa nepríjemná bolesť pri dotyku i pohybe. Čo v takom prípade robiť? Hlavne nepanikáriť. Naše telo totiž má jednu úžasnú vlastnosť –⁠ schopnosť sa samo liečiť.

Narazil som si koleno, čo mám robiť?

Pokiaľ išlo o menší náraz a opuch s bolesťou po chvíli ustupuje, pravdepodobne sa nič vážne nestalo a po nejakej dobe budete môcť veselo behať po svete. Ak príznaky neodznievajúce, každý pohyb je silne bolestivý a koleno naďalej zdobí nevzhľadná hrča, odporúčame poradiť sa s lekárom a uistiť sa, že nedošlo k zlomenine alebo poranenie väzov. Aj v takom prípade sa však môžete obrátiť na prírodu a liečbu spríjemniť o šetrné prírodné metódy. A to aj v prípade, keď sa objaví voda v kolene.

Voda v kolene: ako ju spoznať?

V zdravých kolenách sa prirodzene vyskytuje tekutina zvaná kĺbový maz, ktorá pomáha správnemu fungovaniu kĺbov. Pri úraze sa však môže stať, že sa tekutiny začne tvoriť oveľa viac a vzniká tak nadmerná „voda v kolene“. Koleno je na prvý pohľad opuchnuté, stuhnuté a boľavé. Často sa dostaví aj začervenanie v okolí jabĺčka a zvýšená teplota v mieste nárazu.

Niekedy sa nadmerné množstvo dokáže samo po niekoľkých dňoch vstrebať, niekedy je však tekutina neoblomná a odmieta odísť. Či tak alebo onak, odporúčame venovať narazenou kolene pozornosť a náležite sa o neho starať. Ako? To vám prezradí naša zákazníčka Mirka F.

Domáca starostlivosť o narazené koleno: skúsenosť Mirky F.

Vracala som sa popoludní z nákupu z METRA a v rukách som niesla 2 veľmi ťažké tašky. V dome, kde bývam, sa ide k výťahu dole po 12 schodoch. Už mi ostávali len 2-3 schody, keď sa mi „podlomila“ noha a veľmi nepríjemne som spadla na pravé koleno. Do bytu som sa ešte ako-tak dobehla, ale už som cítila, že koleno nebezpečne nateká a prichádza aj bolesť. O hodinu neskôr som sa nemohla ani postaviť.

Našťastie nastávajúce zať je ortopéd a dorazil ku mne asi za hodinu. Pozrel sa, pohýbal kolenom a povedal, že musím na druhý deň prísť k nemu do ordinácie. Je potrebné vytiahnuť vodu z kolena. Koľkokrát? To sa ešte len uvidí.

Ako zať odišiel, zavolala som Blanke z Forever, ktorá mi poradila, ako si môžem pomôcť sama doma. Koleno som si poriadne postriekala sprejom Aloe First a hneď ako zaschol, natrela som ho celé primeranou vrstvou MSM gélu. Prikryla som miesto potravinovou fóliou a pohodlne sa uvelebila na gauči. Po hodine som koleno odkryla a do večera zopakovala procedúru ešte 3x. Pred každým zábalom som navyše koleno 5 minút chladila mrazeným hráškom. Keď som išla spať, koleno síce pobolievalo, ale opuch úplne zmizol. A to už po 4 zábaloch!

Starostlivosť o narazené koleno

  1. Znížiť námahu na minimum
  2. Chladiť miesto studenými zábalmi
  3. Aplikovať pravidelne Aloe First pre upokojenie pokožky
  4. Nanášať opakovane Aloe MSM Gel na kĺby pre regeneráciu a zmiernenie opuchu

Ráno koleno ešte trochu bolelo, ale opuch úplne zmizol. Modrina bola len v náznakoch a mohla som zase opatrne chodiť. Urobila som si počas dňa ďalšie 3 zábaly a 1 pred spaním, vždy aj s chladiacou predohrou. Tretí deň už noha nebolela vôbec, žiadny opuch, len jemný náznak modriny.

Nastávajúci zať prišiel tretí deň na kontrolu, pretože som do ordinácie vôbec nedorazila. Neveril vlastným očiam. Sám vyhlásil, že keby nevidel to koleno bezprostredne po úraze, neveril by.

Odvtedy mám sprej Aloe First a MSM gél vždy doma :-).

Aloe First ako prvá pomoc pri poranení

Aloe First obsahuje alantoín, včelí propolis a vysoké percento gélu Aloe Vera. Sprej tak funguje ako prvá pomoc pri úrazoch pokožky, ekzémoch, popáleninách, bodnutiach hmyzom aj rezných ranách. Upokojuje kožu, zmenšuje podráždenie, hydratuje, napomáha regenerácii a poskytuje ochranu pred infekciami.

Aloe MSM Gel na boľavé a namáhané kĺby

Tento nenápadný gél v sebe kombinuje dve účinné prírodné látky –⁠ Aloe Vera a MSM čiže metylsulfonylmetán (prírodný zdroj organickej síry). Vďaka týmto pokladom gél už po prvom použití tíši bolesť, obnovuje flexibilitu a pohyblivosť kĺbov a zmierňuje zápaly.

Blanka Maixnerová │ For a Healthy Life

Trápi vás nejaký zdravotný problém, s ktorým potrebujete pomôcť?

Spýtajte sa na všetko, čo vás zaujíma.

Ďalšie skvelé čítanie

Ako na bolesť kolien, keď vás trápi artróza

Ako na bolesť kolien, keď vás trápi artróza

Pohyb je pre naše telo prirodzený a zdravý, avšak keď sa ozve bodavá bolesť v kolenách, radosť z chôdze je tá tam. Naša zákazníčka Andrea a vášnivá vysokohorská turistka vie, aká nepríjemná dokáže artróza byť, keď sa každý krok dole zmení na čisté utrpenie. Existuje ale spôsob, ako svojim kolenám uľaviť a bolesť nechať postupne odznieť. Čo konkrétne jej pomohlo?

Recenzia zákazníka: Kĺbová výživa Forever. Aké boli výsledky?

Recenzia zákazníka: Kĺbová výživa Forever. Aké boli výsledky?

Prinášame vám príbeh nášho zákazníka, ktorý sa dlhú dobu stretával s bolesťami kĺbov. Pred cca 20 rokmi si poškodil koleno pri futbale. Odvtedy vyskúšal najrôznejšie prípravky a výživové doplnky, dokonca aj našu kĺbovú výživu Forever. Prečítajte si, ako prebiehala jeho cesta k bezbolestnému pohybu a čo mu naozaj pomohlo.

Ako byť fit po 50 a ako predísť bolestiam kĺbov: Rady a skúsenosti

Ako byť fit po 50 a ako predísť bolestiam kĺbov: Rady a skúsenosti

Vedeli ste, že ľudské telo je na vrchole vo veku 22 rokov? Potom začína starnúť a objavujú sa prvé príznaky. Medzi ne patrí aj degenerácie kĺbov, ktorá postihuje ako mužov, tak ženy. V neskoršom veku je potom aj úplne obyčajná vychádzka do prírody bolestivá záležitosť. Byť fit aj po 50 (a bez bolesti kĺbov) nie je tak ťažké, ako sa zdá. Z vlastnej skúsenosti viem, že aj na staré kolená môžete behať ako srnka. Len musíte vedieť, ako na to.

Poradenstvo zdarma

Ak potrebujete poradiť s nejakým problémom či chorobou, rady vám pomôžeme. Spoločne určite nájdeme to najlepšie, čo si vaše telo i duša zaslúži.

Zostavenie prírodného balíčka na mieru

Každému, kto chce byť zdravý a plný životnej energie, zostavíme balík prírodných doplnkov a drogérie na mieru. Stačí nám len napísať.

Zistite, ako ste na tom po zdravotnej stránke

Využite naše zariadenie na zmeranie Vášho aktuálneho zdravotného stavu.

Pin It on Pinterest

Share This