Zľava 5+ 10 % na všetky produkty? Nie je problém!

Recenzia zákazníka: Kĺbová výživa Forever. Aké boli výsledky?

Prinášame vám príbeh nášho zákazníka, ktorý sa dlhú dobu stretával s bolesťami kĺbov. Pred cca 20 rokmi si poškodil koleno pri futbale. Odvtedy vyskúšal najrôznejšie prípravky a výživové doplnky, dokonca aj našu kĺbovú výživu Forever. Prečítajte si, ako prebiehala jeho cesta k bezbolestnému pohybu a čo mu naozaj pomohlo.

Musel som nosiť ortézu a bolesti boli na dennom poriadku

Už to bude viac ako 20 rokov, čo som si poškodil koleno pri futbale. Bol to veľmi bolestivý zážitok, ktorý neprajem nikomu. Bolesti a pichanie pri behu tak boli na dennom poriadku. Navyše som musel nosiť ortézu, ktorá bránila kolenu, aby náhodou nevyskočilo. Namiesto toho, aby sa to však zlepšovalo, sa to postupom času čoraz viac zhoršovalo. A aby toho nebolo málo, pridali sa k tomu aj bolesti bedrových kĺbov.

Vyskúšal som najrôznejšie kĺbové výživy

Na operáciu som ísť nechcel, a preto som hľadal šetrnejšiu, prírodnú cestu – formou výživy a rehabilitácie. Vyskúšal som veľa výživových a kĺbových doplnkov z lekárne, až mi zabrala jedna kombinácia. Dnes to bude už 15 rokov, čo sa mi pomohlo s bolesťami kolena a bedrových kĺbov zatočiť.

Moja cesta k bezbolestnému pohybu

Možno vás to prekvapí, ale s odstránením bolesti kĺbov som začal u svojho jedálnička. Obmedzil som mäso a jedol ho maximálne 1-krát za deň, niekedy dokonca len 2krát za týždeň. Neobmedzil som len uvarené mäso na tanieri, ale aj údeniny ako salámy, šunky a párky. Aj tie spadajú pod mäsové výrobky. Dnes už nejem mäso vôbec a cítim sa ešte lepšie.

Kĺbová výživa Forever Freedom │ For a Healthy Life

Kĺbová výživa Forever Freedom

K tomu som začal piť Freedom Aloe Vera na kĺby od Forever Living. Ide o výťažok Aloe Vera obohatený o látky na výživu chrupaviek (glukosamín, chondroitín, MSM, vitamín C). Zistil som, že tento kĺbový doplnok funguje oveľa lepšie oproti ostatným, čo som doteraz vyskúšal. Pravdepodobne to bude tým, že Aloe Vera je údajne nosič látok, ktorý dopraví do kĺbu pridanú kĺbovú výživu a naopak z kĺbu odvedie toxické látky, ktoré spôsobujú zápaly (a tým bolesti). Nie som lekár ani špecialista na výživu, ale musím povedať, že u mňa to naozaj fungovalo.

Okrem toho som užíval kyselinu hyaluronovú vo forme tabliet, tiež od Forever Living. S pribúdajúcim vekom chrupavka starne a vysychá. Kyselina hyalurónová zadržiava vlhkosť v každej ľudskej bunke. Zvlhčuje sa tak aj chrupavka a kolená potom „nevŕzgajú“. Preto som následne zvolil prípravok Move od Forever, ktorý okrem spomínanej kyseliny obsahuje i kurkumín, ktorý odstraňuje zápaly a pomáha regenerovať tkanivo okolo kĺbov.

Už zase môžem športovať a chodiť bez ortézy

Nebola to ale žiadna rýchlovka. Uzdravenie kĺbov a obnova chrupavky je beh na dlhú trať. Za tie roky som poradil mnohým priateľom aj úplne cudzím ľuďom. Každému, kto vyskúšal túto kĺbovú výživu a vydržal, sa zlepšil zdravotný stav. V tom lepšom prípade sa aj natrvalo odstránili problémy. Doba uzdravenia je ale veľmi individuálna a odvíja sa od viacerých faktorov. Napríklad ako je kĺb poškodený, ako dlho už problém trvá, ako sa človek stravuje, či pravidelne športuje a pod.

Niektorí moji známi hovorili, že pocítili úľavu po 8 až 9 mesiacoch, iní už po 1 mesiaci a niektorí dokonca zaznamenali zlepšenie už po 1 týždni! Posledný prípad, s ktorým som sa stretol, bol poškodený meniskus. Známeho to bolelo pri chôdzi a nemohol športovať. Odporúčanú operáciu lekárom neustále odkladal. Odporučil som mu kĺbovú výživu FreedomMove, čo som užíval ja a do mesiaca ho prestalo bolieť koleno a mohol opäť ľahko behať. Po ďalšom mesiaci kúry išiel na dovolenku na lyže a úplne bez problémov. Žiadne bolesti nemal. Na plánovanú operáciu ale nakoniec išiel (kúsok menisku mal odtrhnutý a bolo potrebné ho vyčistiť). Kĺbová výživa Forever mu potom pomohla k rýchlejšiemu hojeniu a lepšej regenerácii.

Moje odporúčanie pre všetkých s bolesťou kĺbov

Ak trpíte bolesťami kĺbov a chcete sa ich zbaviť prírodnou cestou, vrelo vám odporúčam kĺbovú výživu Forever. Pomohla mne i mojim známym a nie je to len subjektívny pocit. Pri návšteve doktora a po zhotovení röntgenových snímok je viditeľné obnovenie chrupavky. Ani lekár tomu neveril wink. Ako milé plus beriem aj zlepšenie osteoporózy a doplnenie výživy do ostatných chrupaviek. Zníži sa tak riziko problémov aj v ďalších častiach tela.

Blanka Maixnerová │ For a Healthy Life

Trápi vás nejaký zdravotný problém, s ktorým potrebujete pomôcť?

Spýtajte sa na všetko, čo vás zaujíma.

Ďalšie skvelé čítanie

Ako na bolesť kolien, keď vás trápi artróza

Ako na bolesť kolien, keď vás trápi artróza

Pohyb je pre naše telo prirodzený a zdravý, avšak keď sa ozve bodavá bolesť v kolenách, radosť z chôdze je tá tam. Naša zákazníčka Andrea a vášnivá vysokohorská turistka vie, aká nepríjemná dokáže artróza byť, keď sa každý krok dole zmení na čisté utrpenie. Existuje ale spôsob, ako svojim kolenám uľaviť a bolesť nechať postupne odznieť. Čo konkrétne jej pomohlo?

Výron a voda v kolene. Ako si rýchlo pomôcť pri úraze?

Výron a voda v kolene. Ako si rýchlo pomôcť pri úraze?

Pády na schodoch, nárazy o nábytok alebo len neobratné zakopnutia pri športe –⁠ stačí pár sekúnd a úraz kolena je na svete. Ako si v takejto situácii poradiť a ako zmierniť následky nepríjemného pádu? V dnešnom článku sa pozrieme bližšie na výron kolena aj nadmernú tvorbu kĺbovej tekutiny.

Ako byť fit po 50 a ako predísť bolestiam kĺbov: Rady a skúsenosti

Ako byť fit po 50 a ako predísť bolestiam kĺbov: Rady a skúsenosti

Vedeli ste, že ľudské telo je na vrchole vo veku 22 rokov? Potom začína starnúť a objavujú sa prvé príznaky. Medzi ne patrí aj degenerácie kĺbov, ktorá postihuje ako mužov, tak ženy. V neskoršom veku je potom aj úplne obyčajná vychádzka do prírody bolestivá záležitosť. Byť fit aj po 50 (a bez bolesti kĺbov) nie je tak ťažké, ako sa zdá. Z vlastnej skúsenosti viem, že aj na staré kolená môžete behať ako srnka. Len musíte vedieť, ako na to.

Poradenstvo zdarma

Ak potrebujete poradiť s nejakým problémom či chorobou, rady vám pomôžeme. Spoločne určite nájdeme to najlepšie, čo si vaše telo i duša zaslúži.

Zostavenie prírodného balíčka na mieru

Každému, kto chce byť zdravý a plný životnej energie, zostavíme balík prírodných doplnkov a drogérie na mieru. Stačí nám len napísať.

Zistite, ako ste na tom po zdravotnej stránke

Využite naše zariadenie na zmeranie Vášho aktuálneho zdravotného stavu.

Pin It on Pinterest

Share This