Zľava 5+ 10 % na všetky produkty? Nie je problém!

Kde sídli imunita? V črevách! Prezradím vám, ako si ju udržať

Pred 15 rokmi som zistila úplne ohromnú, pre mňa dovtedy neznámu vec – základ imunity je v črevách. Veta „Ste to, čo jete“ pre mňa získala úplne iný význam. Túto informáciu som sa dozvedela vďaka firme Forever a lekárom, ktorí s ňou spolupracujú. Ďakujem im za to! Dnes, na základe 15-ročných skúseností totiž viem, že mali úplnú pravdu. Podpora imunity musí začať v črevách. A dokonca už to potvrdila aj veda. Trikrát sláva, možno už nebudeme prírodní šarlatáni, ako nás niektorí radi nazývajú wink.

Ako to celé funguje a ako vzniká oslabená imunita?

Imunitný systém sú vlastne imunokompetentné bunky – lymfatické orgány. A každá bunka, aj tá imunitná, potrebuje kvalitnú výživu a čisté prostredie. Len tak môže byť zdravá a plniť plnohodnotne svoju funkciu. Tým, že budeme udržiavať črevo čisté a budeme voliť vhodnú stravu, nebudú vznikať jedovaté splodiny z nedotráveného jedla.

Oslabená imunita teda vzniká zlými stravovacími návykmi, nedostatkom živín a narušením črevnej mikroflóry.

Posilnenie imunity prírodnou cestou – ide to?

Jabĺčka z babičkinej záhrady - For a Healthy Life

Kvalitné „bio“ jabĺčka z babičkinej záhrady

Samozrejme. Pre začiatok jedzte kvalitné potraviny s dostatočným obsahom živín pre všetky bunky, orgány a systémy v tele. Nezabudnite na to, že telo funguje komplexne a myslite nielen na črevá, ale aj ďalšie orgány a ich výživové potreby.

Potom sa môžete pustiť do výberu správnych doplnkov stravy, ktoré podporia posilnenie imunity. Odporúčam voliť čo najviac prírodné doplnky stravy bez zbytočnej chémie, ktorá by mohla zaťažovať pečeň apod. Užívajte ich, ako sa patrí – teda pravidelne a preventívne. Keď ich budete brať, až keď sa objavia prvé príznaky choroby, už toho veľa nezmôžu. Najlepšie sú doplnky komplexné, ktoré dokážu vyživiť, pomáhajú udržiavať črevné prostredie v rovnováhe a zároveň pomáhajú odvádzať toxické látky z tela.

Tip na prírodné doplnky stravy na posilnenie imunity

Aloe Vera na imunitu - For a Healthy Life

Aloe Vera Gel na imunitu

Za mňa a moju rodinu (a mojich známych, ktorých som už tiež stihla naočkovať) odporúčame Aloe Vera Gel od Forever Living. Skúšali sme aj iné, ale nevyhovovali nám tak, ako tento. A musím zaklopať – Od tej doby, čo pijem pravidelne Aloe, som nebola nijako vážne chorá. A to je už 10 rokov! Chrípka ma prešla len dvakrát. Podotýkam, že prešla – jeden deň začala a druhý deň už bola na odchode. Imunitnému systému som pomohla zvýšenými dávkami Aloe Vera gélu a radšej som si dala aj včelí propolis (Forever Bee Propolis), ktorý je už našou stálou súčasťou domácej lekárničky.

Aloe Vera na imunitu: Ako, koľko a kedy

Ja pijem Aloe Vera 1-2krát denne, ideálne vždy ráno na lačno a večer pred spaním cca jednu „polku/štamprlík“. Striedam neochutené Aloe Vera, brusnicové Aloe Berry Nectar a kĺbový nápoj Forever Freedom (je obohatený o kĺbovú výživu). Ak trpíte na častejšie zápaly močového mechúra alebo len máte radšej sladšie, ovocné chute, odporúčam brusnicovú variantu.

Nápoje Aloe obsahujú viac ako 250 biologicky aktívnych látok, ktoré vyživujú organizmus a dodávajú mu, čo je potreba. Jedná sa predovšetkým o živé enzýmy dôležité na biochemické procesy v tele. A čo sa naozaj len málokedy vidí – obsahuje všetky tráviace enzýmy! Majú tiež imunomodulačné účinky (tzn. podporujú imunitu, a to aj pri alergiách či autoimunitných ochoreniach) a pomáhajú zbavovať telo škodlivých látok. Sú protizápalové, protibakteriálne aj protivírusové. Poznáte komplexnejší prírodný doplnok?

Probiotiká Active Pro-B - For a Healthy Life

Probiotiká Active Pro-B

Imunitný systém ide ruka v ruke s trávením. A tu je viac ako dôležité, aby bol správny pomer prospešných baktérií (probiotík) k tým patogénnym škodlivým. Aby sa tie škodlivé nedokázali moc rozmnožovať a robiť neplechu. Dvakrát ročne preto užívam probiotiká Active Pro-B. Obsahujú 6 druhov oných dobrých a spolupracujúcich živých baktérií v ideálnom množstve plus prebiotickú vlákninu, aby sa živé baktérie mohli správne množiť a dlho v organizme vydržali.

Od jesene do jari navyše užívam doplnok Forever Immublend obsahujúci patentovanú zmes kolostra (laktoferín), prírodných húb Maitake a Shitake, fruktooligosacharidov, vitamínu C, D a zinku. Jednoducho skvelý komplex minerálov a prospešných látok na posilnenie imunity, proti vyčerpania, stresu a únave.

To najdôležitejšie záverom

Nezabudnite byť v pokoji, pohode a bez zbytočného stresu. Mnoho ochorení si spôsobujeme sami, bez toho aby sme o tom mali najmenšej potuchy. Čím viac sme v strese, tým je naše telo väčší magnet pre baktérie, vírusy a ďalšie nechcené mikroorganizmy. Preto meditujte, hýbte sa, usmievajte sa a užívajte si života.

Blanka Maixnerová │ For a Healthy Life

Trápi vás nejaký zdravotný problém, s ktorým potrebujete pomôcť?

Spýtajte sa na všetko, čo vás zaujíma.

Ďalšie skvelé čítanie

Príbeh Aleny a jej maminky: Aloe Vera na problémy s cirkuláciou krvi

Príbeh Aleny a jej maminky: Aloe Vera na problémy s cirkuláciou krvi

Aloe Vera je už dlhú dobu známe pre svoje pozitívne účinky na organizmus a nedávno nám to opäť potvrdila jedna z našich zákazníčok. Pani Alena nám opísala veľmi nepríjemnú situáciu, kedy jej mamička spadla a následkom toho jej začali hrozitánsky černieť dolné končatiny. Našťastie situáciu zachránili blahodarné látky z ľaliovitej rastliny podobnej kaktusu menom Aloe Vera.

Imunita u detí. Ako ju posilniť prírodnou cestou

Imunita u detí. Ako ju posilniť prírodnou cestou

Majú vaše deti opakujúce sa zápaly uší, sú často choré alebo sa u nich s pravidelnosťou objavujú iné zdravotné problémy? Možno je potrebné zvýšiť odolnosť ich organizmu a doplniť detskému telíčku chýbajúce vitamíny a minerály, ktoré mu pomôžu bojovať proti vírusom a baktériám.

Poradenstvo zdarma

Ak potrebujete poradiť s nejakým problémom či chorobou, rady vám pomôžeme. Spoločne určite nájdeme to najlepšie, čo si vaše telo i duša zaslúži.

Zostavenie prírodného balíčka na mieru

Každému, kto chce byť zdravý a plný životnej energie, zostavíme balík prírodných doplnkov a drogérie na mieru. Stačí nám len napísať.

Zistite, ako ste na tom po zdravotnej stránke

Využite naše zariadenie na zmeranie Vášho aktuálneho zdravotného stavu.

Pin It on Pinterest

Share This