Okamžitá zľava 15 % na všetky produkty? Nie je problém!

10 účinných tipov proti vírusom

Vyčíňa okolo vás nejaké vírusové ochorenie (napríklad chrípka) a premýšľate, ako sa čo najlepšie ochrániť? Spísali sme pre vás 10 účinných tipov, ktoré vám pomôžu udržať si svoje zdravie a vďaka ktorým sa vám vírusy vyhnú oblúkom.

1. Posilnenie imunity

Hneď skraja je dôležité začať podporovať imunitný systém. Ak je narušený, stáva sa telo náchylnejšie na ochorenia. A pretože imunita sídli v črevách, mali by ste sa zmerať na to, čo jete. Pre posilnenie imunity je najlepšie konzumovať potraviny s dostatkom vlákniny, vitamínov a minerálov. Obzvlášť tie, ktoré obsahujú vitamín C, A, E, B6, D a zinok. Nezabudnite, že je potrebné mať vitamíny v tele v správnom pomere. Ak teda neviete, ako stravou dosiahnuť ich vyváženého pomeru, odporúčame vyskúšať doplnky stravy (napríklad tie, ktoré nájdete na konci článku).

2. Kvalitná živá probiotická kultúra

Imunitný systém si môžeme predstaviť ako skupinu veselých baktérií, ktoré bránia naše črevá pred nepriateľskými votrelcami a „zlými“ baktériami. Keď tých správnych nie je dostatok, votrelci sa veselo množia a robia v tele paseku. Preto je potreba rovnováhu opäť nastoliť a podporiť rast našich vnútorných ochrancov. A rovnako ako iné živé organizmy potrebujú „stravu“ = prebiotiká. Pod tie spadá napríklad vláknina a oligosacharidy. Pri konzumácii berte do úvahy aj to, že kyselina HCl ich v žalúdku ničí. Pri výbere probiotických doplnkov stravy preto dbajte na to, aby bol ich obal odolný voči tejto kyseline a účinné látky sa bezpečne dostali na to správne miesto.

3. Dezinfekcia rúk

Hovorí sa, že príliš hygieny škodí. S tým sa dá (do istej miery) súhlasiť. Napriek tomu v mieste, kde je vyššia pravdepodobnosť výskytu choroboplodných zárodkov, použite dezinfekčný prostriedok. Môže sa jednať o obchodné centrá, hromadnú dopravu, verejné toalety a ďalšie vysoko frekventované miesta. My máme malý antibakteriálny gél vždy v kabelke či batohu.

4. Vybavená lekárnička

Majte doma veci, ktoré dokážu ihneď zničiť vírusy. Tradične sa odporúča cibuľa a cesnak. V poslednej dobe ale pochybujeme trochu o ich účinkoch. Že by tá cibuľa a cesnak z obchodov už neboli to, čo kedysi? Namiesto nich sme objavili iný prírodný zázrak − včelí propolis. Ten máme v lekárničke vždy po ruke a užívame ho pri prvých problémoch. Pretože kým dobehnete k lekárovi, vyzdvihnete si lieky a dobehnete späť domov, vírusy sa môžu veselo rozmnožovať.

5. Dlhodobá prevencia

Budovanie imunity nie je jednorazová záležitosť − ani Rím nebol postavený za 1 deň. Aktívnemu budovaniu imunity preto dajte aspoň 3 mesiace. Potom odporúčame imunitu opakovane preventívne udržiavať v bdelom stave preventívnymi kúrami. Nám sa osvedčilo prevádzkovať tieto kúry aspoň 2x ročne.

6. Odpočinok

Nie je všetko len o tvrdej drine. Aj dostatočný spánok podporuje imunitný systém a vaše zdravie. Odpočívajte, relaxujte a buďte v pokoji. Stres totiž zhoršuje funkciu črevných baktérií, znižuje množstvo vitamínov v tele atď. Jednoducho povedané − dostatočne spite (7-8 hodín), odpočívajte a zbytočne sa netrápte.

7. Čerstvý vzduch

Pravidelne doma vetrajte a doprajte si prechádzky na čerstvom vzduchu. Ideálne v prírode − v lese, pri hôr, v parkoch a pod. Čerstvý vzduch vám dodá energiu a posilní aj vašu myseľ. Je totiž dokázané, že prechádzky v prírode zmierňujú stres a celkovo upokojujú.

8. Pôsty

Skúste si aspoň na chvíľu odoprieť potraviny, ktoré zaťažujú imunitu. Aj nadmerná konzumácia živočíšnej stravy zaťažuje organizmus a zhoršuje fungovanie črevných baktérií. Takže keď telu uľavíte, bude mať viac síl na prípadný boj s chorobou. Stačí napríklad jeden deň v týždni nejesť, len piť vodu, prípadne zmiešať Aloe Vera s vodou a tým prečistiť črevá.

9. Nefajčiť

Každá vyfajčená cigareta ničí v tele vitamín C. A ten je pre budovanie imunity kľúčový. Ak sa chcete vyhnúť nakazeniu, skúste obmedziť alebo úplne vyradiť zo svojho života fajčenie nikotínu. Nielen, že ušetríte, ale zároveň podporíte svoje zdravie a prirodzenú funkciu imunitného systému.

10. Kvalitná strava

Žiadne polotovary, fast foody, jedlá plná éčok a konzervantov. Na tých si totiž imunitu nepostavíte. Varte z čerstvého ovocia a zeleniny z overených zdrojov a používajte kvalitné výberové mäso. Telu nesvedčí ani príliš bieleho pečiva a cestovín. Tie skúste nahradiť zdravšie variantom, alebo ich kombinujte s inými druhmi príloh a pečiva.

Naši overení pomocníci pri budovaní imunity

  1. Aloe Vera − prečistí črevá, pomáha vyplavovať nežiaduce látky a podporuje imunitný systém.
  2. Forever ImmuBlend − najlepší doplnok stravy pre posilnenie imunity. Skvele si rozumie s Aloe Vera. Dohromady tvoria perfektnú dvojku.
  3. Absorbent C, pre deti Forever Kids, prípadne Nature-Min − ďalšie účinné doplnky stravy, ktoré pomáhajú získať telu správny pomer vitamínov a minerálov.
  4. Active Pro-B − probiotiká pre deti i dospelých. Podporujú tie správne mikroorganizmy v črevách, ktoré prispievajú k správnej funkcii imunitného systému.
  5. Hand Sanitizerefektívny antibakteriálny gél s výťažkami Aloe Vera. Dezinfikuje a zároveň je veľmi šetrný k pokožke.
  6. Včelí propolis − prírodné antibiotikum. Má protivírusové a antimikrobiálne účinky.

Čo ďalšie ešte odporúčame mať v domácej lekárničke, si môžete prečítať v našom článku: Tipy na 6 darov prírody: Aj bez chémie v lekárničke sa dá prežiť.

Ďalšie skvelé čítanie

Ako zmierniť alergiu pomocou prírodných prípravkov?

Ako zmierniť alergiu pomocou prírodných prípravkov?

Nie je to tak dávno, čo nám do schránky pristála správa od našej zákazníčky. Ďakovala nám za výrobky a zmienila, že sa práve vrátila z testov z alergiológie s negatívnymi výsledkami. Veľmi nás to potešilo a zároveň nás napadlo sa o téme „ako prírodnou cestou na alergie“ trochu viac rozpísať – pre prípad, že by niekto ďalší z našich čitateľov tiež trpel alergiou a rád by ju prírodnou cestou skrotil.

Menopauza a prírodné prípravky: Ako ukočírovať hormonálne výkyvy?

Menopauza a prírodné prípravky: Ako ukočírovať hormonálne výkyvy?

Nie je to tak dávno, čo som sledovala prednášky o menopauze od môjho známeho gynekológa a hovorila si „mňa sa to predsa netýka“. Vek ale nezastavíme a jedného krásneho dňa dorazila menopauza aj ku mne. Navyše mi k tomu doktor odporučil aj kyretáž (čistenie maternice). Ja som, ale na žiadny zákrok ísť nechcela a povedala som si, že to musí ísť aj inak.

Poradenstvo zdarma

Ak potrebujete poradiť s nejakým problémom či chorobou, rady vám pomôžeme. Spoločne určite nájdeme to najlepšie, čo si vaše telo i duša zaslúži.

Zostavenie prírodného balíčka na mieru

Každému, kto chce byť zdravý a plný životnej energie, zostavíme balík prírodných doplnkov a drogérie na mieru. Stačí nám len napísať.

Získajte viac informácií

Získajte viac informácií

 

Získajte 1× týždenne newsletter nabitý informáciami a novinkami z oblasti zdravého životného štýlu.

Ďakujeme za prihlásenie! Skontrolujte prosím, svoju e-mailovú schránku a potvrďte prihlásenie cez zaslaný odkaz.

Pin It on Pinterest

Share This